"האיש ששינה את ההיסטוריה": אגדות ה-NBA נפרדות מדייויד סטרן

הקומישנר האגדי של הליגה הטובה בעולם זכה להספדים מכל גדולי המשחק. מייקל ג'ורדן הודה לו על הבמה הגלובלית שאפשרה את הצלחתו, לברון ג'יימס וסטף קרי נזכרו ברגע שבו הוא קרא את שמם בדראפט ומג'יק ג'ונסון ציין את תרומתו למאבק באיידס

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייקל ג'ורדן ודייויד סטרן. "בלעדיו לא הייתי איפה שאני נמצא היום"
מייקל ג'ורדן ודייויד סטרן. "בלעדיו לא הייתי איפה שאני נמצא היום"צילום: Charles Bennett/אי־פי

בארצות הברית ובעולם כולו, נפרדו הלילה (בין רביעי לחמישי) מדייויד סטרן, קומישינר ה-NBA לשעבר שמת בגיל 77. כל אגדות המשחק וגם בכירים נוספים בעולם הספורט הביעו את תנחומיהם ונזכרו ברגעיו הגדולים של האיש ששינה את ה-NBA והפך אותה למותג גלובלי. 

"בלי דייויד סטרן ה-NBA לא היתה איפה שהיא נמצאת היום" אמר ג'ורדן, "הוא הוא הוביל את הליגה בתקופות מסובכות והפך אותה לתופעה בין לאומית. הוא יצר הזדמנויות שמעט יכלו לדמיין לפני כן. החזון שלו וההנהגה שלו סיפקו עבורי את הבמה הגלובלית שאפשרה את ההצלחה שלי. לדייויד היתה אהבה עמוקה לכדורסל והוא דרש מצוינות מכל מי שסבב אותו - הערצתי אותו על זה. בלעדיו לא הייתי מגיע לאן שהגעתי".

לברון ג'יימס ודייויד סטרן. "לעולם לא אשכח כשקראת את שמי על הבמה"צילום: Mark Duncan/אי־פי

"דייויד סטרן היה איש ששינה את ההיסטוריה", כתב מג'יק ג'ונסון, "כשהודעתי ב-1991 שאני סובל ממחלת האיידס אנשים חשבו שהם יכולים להידבק בוירוס מלחיצת ידיים. כשדייויד אישר לי לשחק במשחק האולסטר ב-1992 ואחר כך באולימפיאדה עם הדרים טים, הצלחנו לשנות את העולם".

שחקנים רבים התייחסו לעובדה שסטרן היה זה שקיבל אותם לליגה בערב הדראפט. זה היה הזיכרון הראשון שלהם ממנו שסימל את פסגת הקריירה שלהם באותו רגע, הכניסה לליגה הטובה בעולם.

"לעולם לא אשכח כשקראת את שמי על הבמה ולחצתי את ידך", כתב לברון ג'יימס, "החלום שלי התגשם! תודה לך על המחויבות למשחק היפה הזה ששינה את חייהם של כל כך הרבה מובגרים וצעירים. תודה מעל הכל למחויבות הגדולה שלך להפיכת המשחק לכלל עולמי, זה החזון שרק אתה יכלת להגשים. הפכת את הספורט שלנו לגדול ביותר בעולם".

"לעולם לא אשכח את המילים שאמרת באותו יום", צייץ סטף קרי, "'והבחירה מספר שבע היא', המילים ששינו את חיי לנצח. תודה לך ולמשפחתך על ההנהגה והמחויבות לפיתוח הכדורסל מסביב לעולם. אסיר תודה לנצח".

"המשחק השתנה כל כך הרבה תחת ההנהגה והחזון של דייויד סטרן", כתב קובי בריאנט, "הוא דרש את הטוב ביותר מכולם בגלל שהוא נתן את הכי טוב בעצמו, תודה לך קומישינר".

גם בליגות אחרות התייחסו למותו בצער רב. קטי אנגלברט, הקומישינרית של ליגת הנשים המקבילה, ה-WNBA, שחררה הודעה בשם הליגה: "ה-WNBA לעולם תהיה אסירת תודה עבור המנהיגות מעוררת ההשראה והחזון שהובילו לייסוד הליגה שלנו. המחויבות העמוקה שלו לספורט הנשים הקדימה את זמנה וסיפקה אינספור הזדמנויות לנשים ולנערות צעירות ששאפו לשחק כדורסל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ