24 שניות לגופייה 24: משחקי ה-NBA החלו במחווה לזכרו של קובי בראיינט. צפו

זמן קצר לאחר הפרסומים על מותו של קובי בראיינט, המשחק בין סן אנטוניו לטורונטו נפתח כשהקבוצות מעבירות בתורן את 24 השניות שמוקצות לכל התקפה - זכר לגופייה שלבש בראיינט בחלק ניכר של הקריירה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוסטין ריברס ופי. ג'יי טאקר בוכים, במשחק בין יוסטון לדנבר
אוסטין ריברס ופי. ג'יי טאקר בוכים, במשחק בין יוסטון לדנברצילום: David Zalubowski/אי־פי

מותו הפתאומי של קובי בראיינט התפרסם זמן קצר לפני שהחלו שני משחקי NBA - בין יוסטון לדנבר ובין טורונטו לסן אנטוניו. בשניהם נפתחו המשחקים במחווה לזכרו של כוכב הליגה לשעבר.

בעוד בשני המשחקים נערכה דקת דומייה, במשחק בין טורונטו לסן אנטוניו בחרו שחקני הקבוצות במחווה משלהם: כשטורונטו זכתה בכדור הפתיחה, היא העבירה את 24 השניות שהוקצו לה להתקפה ללא פעילות, לזכרו של בראיינט, שלבש בחלק ניכר של הקריירה את הגופיה מספר 24. במהלך שניות הדומייה, מספר שחקנים מיררו בבכי. כשהסתיים הזמן, הכדור עבר לשחקני סן אנטוניו, שנהגה באופן דומה. 

שחקנים אחרים, שצפויים לשחק בהמשך הלילה, הגיבו על מותו של בראיינט ברשתות החברתיות. אחד השחקנים שהגיבו, פול ג'ורג' מהקליפרס, דרש בציוץ כי המשחקים יבוטלו, אך על פי דיווחים בארה"ב אין כוונה לעשות זאת בשלב זה.

התגובות למותו הגיעו מרחבי עולם הספורט, כשגם ניימאר, כוכב פריז סן ז'רמן, סימן בידיו את המספר 24 לאחר שכבש במדי הקבוצה הערב.

גם במשחק האולסטאר של ה-NFL, ה"פרובול", שהתקיים היום מותו הטראגי של בראיינט היה הדבר שכולם עסקו בו. דבאנטה אדאמס, הווייד רסיבר של גרין ביי, סימן באצבעותיו את הספרות 2 ו-4 כמספר גופייתו של בראיינט "24" אחרי שתפס את הכדור לטאצ'דאון. "קובי תמיד סימל משהו מיוחד עבורי", אמר. אחרי שקבוצת כוכבי ה-NFC הפילה את הקוורטבק של ה-AFC, חגגה ההגנה בתנועה סימולטנית של זריקה לסל בסגנונו של בראיינט. "זו היתה מחווה לקובי ומשפחתו" אמר זדאריוס סמית', הליינבקר של גרין ביי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ