"מתנכלים לי ואני לא יודע למה": ספייק לי מחרים את משחקי הניקס עד לסוף העונה

הבמאי שמפורסם כאוהד מסור של ניו יורק ניקס טוען שלא נתנו לו להיכנס למשחק מול יוסטון ביום שני. במועדון מסבירים שלי ביקש להיכנס דרך כניסת העובדים וסורב: "מייצר דרמה משום דבר"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספייק לי. "גמרתי איתם לעונה הזו"
ספייק לי. "גמרתי איתם לעונה הזו"צילום: Kathy Kmonicek/אי־פי

זו עובדה ידועה שמפורסמים וספורט הולכים יחד, במיוחד בארצות הברית. לקבוצות רבות יש את האוהדים המפורסמים שלהם, כאלה שמזוהים איתה לאורך שנים. אחד מהמוכרים ביותר בז'אנר הוא הבמאי ספייק לי, אוהד הניקס שמלווה את הקבוצה במשך כמה עשורים, ברגעים הגדולים והפחות גדולים שלה. בימים האחרונים, לי מזוהה בעיקר בגלל העימות המוזר שיש לו עם הניקס.  

לי עדיין מחזיק במינוי למושבים על הפארקט במדיסון סקוור גארדן אבל הניו יורק ניקס אמרו לו שהוא צריך למצוא דרך אחרת להגיע לשם. זה לא כל כך הפריע לבמאי זוכה האוסקר, הוא אמר שבכל מקרה הוא לא מתכוון להגיע למשחקים העונה. "אני גמרתי איתם לעונה הזאת, גמרתי איתם", אמר לי ל-ESPN אתמול (שלישי) בתוכנית first take בעודו חובש כובע של הניקס. הוא הצהיר שהוא לא יגיע למשחקי בית נוספים של הקבוצה אחרי ויכוח מול עובדי המדיסון סקוור גארדן לגבי שימוש במעלית.

בסרטון שעלה לרשת בזמן הניצחון של ניו יורק 123:125 על יוסטון ביום שני האחרון, לי נראה מתוסכל וצועק על מאבטחים מחוץ למעלית. הניקס הסבירו שמדובר באי הבנה קלה ושלי פשוט השתמש בכניסה הלא נכונה. הבמאי סיפר שהוא נהג להשתמש בכניסת העובדים מהרחוב ה-33 במשך יותר משני עשורים כמנוי למשחקי הקבוצה. הניקס רצו שהוא ייכנס מכניסת הסלבס שנמצאת שני רחובות משם. לי טען בפני המאבטחים שהוא כבר העביר את הכרטיס שלו וסירב לעזוב מפחד שלא יכניסו אותו שוב. הוא סיפר שהוא אמר לאבטחה "לעצור אותי כמו את אחי, צ'רלס אוקלי", שחקן העבר של הניקס שהורחק מהאולם ונעצר ב-2017. 

לי טען שאיש לא סיפר לו שמדיניות השימוש במעלית השתנתה ושרק בשבוע שעבר הוא השתמש בה. "הם מעולם לא אמרו לי שזה השתנה, למה הם לא התקשרו אלי?", הוא אמר, "כשפג התוקף של הפיקדון שלי למחירים המוגזמים של הכרטיסים ואני מאחר אפילו ביום אחד, הטלפון שלי לא מפסיק לצלצל".  במחצית המשחק מול יוסטון לי נראה מדבר, ממושבו על הקווים, עם בעלי הקבוצה, ג'יימס דולאן. הניקס אמרו שהשניים פתרו את המחלוקת במחצית אבל לי מכחיש. "ג'יימס דולאן מתנכל לי ואני לא יודע למה", הוא אמר. 

הניקס הוציאו הודעה אתמול עם תמונה מטושטשת בה נראה שלי ודולאן לוחצים ידיים. " הטענה שספייק לי הוא קורבן בגלל שהוא התבקש שוב ושוב לא להשתמש בכניסת העובדים ובמקום זאת לגשת לכניסת ה-VIP, כמו כל סלבריטי אחר שנכנס לגארדן - מצחיקה", נכתב בהודעה, " זה מאכזב שספייק לי משרטט תמונת שווא כדי לייצר דרמה משום דבר. הוא מוזמן להגיע לגארדן בכל עת דרך כניסת המפורסמים או בכניסה הכללית, רק לא דרך כניסת העובדים, על כך הוא וג'ים הסכימו אתמול בלחיצת יד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ