אבדיה בכוננות: קבוצות ה-NBA מבקשות לדחות את הדראפט לאוגוסט

על פי דיווח ב-ESPN, הקבוצות מעוניינות בדחיית האירוע בחודש וחצי לפחות, כך שיוכלו להתארגן אליו בהתאם. ההחלטה צפויה להשפיע גם על אבדיה, שצפוי להיבחר במקום גבוה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דני אבדיה. כיצד תשפיע עליו דחיית הדראפט, אם אכן תהיה?
דני אבדיה. כיצד תשפיע עליו דחיית הדראפט, אם אכן תהיה?צילום: ניר קידר

התפשטות נגיף הקורונה בארצות הברית כבר הביאה להשבתת ליגת ה-NBA (ואחריה שאר הליגות המקצועניות במדינה), והערב (שישי) מדווח העיתונאי אדריאן ווז'נאוסקי מ-ESPN כי היא עלולה להשפיע על אירוע חשוב נוסף - דראפט 2020, ולדחות את המועד בו יתקיים.

הדראפט אמור להיערך ב-25 ביוני בברקליס סנטר של ברוקלין, ועל פי הדיווח, בשעה שלא ברור עדיין מתי ואם בכלל תשוב ה-NBA לפעילות, פנו היום קבוצות רבות לראשי הליגה וביקשו לדחות את האירוע לפחות עד ל-1 לאוגוסט, ואף מאוחר יותר.

הסיבה העיקרית לבקשת הקבוצות היא העובדה שבין הליגות שנעצרו בחודש שעבר היתה כמובן גם ליגת המכללות, בדיוק רגע לפני "מארס המשוגע" - במסגרתו היו אמורים הקולג'ים להתחרות על תואר האליפות. בשל כך, נמנע מקבוצות ה-NBA להמשיך ולעקוב אחרי הפרוספקטים המיועדים לבחירה, שברגע אחד הפסיקו להיות פעילים. על פי הקבוצות, דחייה בקיום האירוע תעניק להם זמן נוסף בהתארגנות הנדרשת לקראתו, תאפשר להם לזמן את השחקנים לאימונים אישיים, לקיים עמם ריאיונות ולערוך להם בדיקות רפואיות.  

סיבה נוספת היא העובדה שטרם התקבלה ההחלטה הסופית בנוגע להמשך העונה (התאריך המוקדם ביותר לדיונים בסוגיה הוא ה-1 במאי), והקבוצות לא מוכנות לבחור בדראפט כאשר הן עדיין מחויבות לעונת המשחקים הנוכחית.

מי שעוקב בדריכות אחרי הדיווחים הוא הפורוורד של מכבי תל אביב, דני אבדיה, שעל פי ההערכות בארצות הברית צפוי להיבחר באחד המקומות הגבוהים בדראפט. הדחיית האפשרית עלולה להשפיע עליו באופן משמעותי, כיוון שאז יצטרך להחליט כיצד הוא ממשיך - האם לחכות לדראפט ולעונה הבאה, ולהסתכן בכך שיישאר ללא קבוצה, או להמשיך במכבי תל אביב. יש לזכור שבמקביל מנסים ראשי היורוליג לחדש את משחקי הליגה, ואם אלו יחודשו לפני הדראפט, הדבר עלול להשפיע גם כן על מצבו של אבדיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ