מאמני NBA שנמצאים בקבוצת סיכון לא ייקחו חלק בחידוש העונה?

במסגרת הדיונים על חידוש העונה, בכירים בקבוצות ה-NBA הביעו חשש משיתופם של אנשי המועדון שחצו את גיל 60. שישה מאמנים בליגה הם בני 60 או יותר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרג פופוביץ'. מי חיוני ומי לא?
גרג פופוביץ'. מי חיוני ומי לא?צילום: Eric Gay/אי־פי

כבר שבועות ארוכות שראשי ה-NBA רוקחים פתרונות לחידוש העונה ובקבוצות משתפים פעולה, אך ב-ESPN פרסמו הבוקר (ראשון) כי בכירים הביעו חשש משיתופם של אנשי צוות שנמצאים בקבוצת סיכון.

ג'נרל מנג'ר של אחת הקבוצות הודה כי אינו חש בנוח להנחות אנשים שחצו את גיל 65 לקחת חלק במשחקים שיחודשו. "אני לא רוצה להעמיד אותם בסיכון", אמר. מקבילו בקבוצה אחרת הוסיף: "על פי המידע שיש לנו היום, אנשים בני 60 ומעלה לא יכולים לחזור, לא משנה מה תפקידם בקבוצה - בין אם זה אביו של כוכב הקבוצה ובין אם מדובר בג'נרל מנג'ר".

אלווין ג'נטרי, העונהצילום: Derick E. Hingle/רויטרס

בעל התפקיד המוכר ביותר בטווח הגילים הזה הוא, כמובן, גרג פופוביץ' בן ה-71, מאמן סן אנטוניו, אך מבט על קבוצות אחרות מעלה כי יש לא מעט מאמנים ראשיים שנמצאים בקבוצת סיכון: מייק דאנטוני מיוסטון (68), אלווין ג'נטרי מניו אורלינס (65), דוויין קייסי מדטרויט (63), טרי סטוטס מפורטלנד (62) וריק קרלייל מדאלאס (60).

מלבד המאמנים, מרבית בעלי הקבוצות בליגה נמצאים בקבוצת סיכון. "כשאתה מגדיר מי חיוני ומי לא, נראה לך שבעלי הקבוצה יסכימו להיות מחוץ לרשימת החיוניים?" אמר איש צוות אימון בליגה. ג'נרל מנג'ר הוסיף: "אנחנו נצטרך להתרגל לעובדה שכמה אנשים ייפגעו כשיגדירו אותם כלא-חיוניים".

עונה ה-NBA הושבתה בתחילת חודש מארס, לאחר אבחונו של רודי גובר, כוכב יוטה, כחולה קורונה. מאז, הקבוצות שבו לאימונים במתכונת מצומצמת וללא מגע, וראשי הליגה הודיעו על שאיפה לאשר אימונים מלאים כבר ב-8 במאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ