"זה לא שווה את הסיכון": קבוצות ה-NBA שבות לאימונים. בעלי דאלאס מסרב

בראיונות שונים בארה"ב התייחס מארק קיובן לחזרה של מספר קבוצות ב-NBA לאימונים תחת מגבלות מחמירות, כמו גם לאפשרות כי ירוץ לנשיאות ב-2024: "זה משהו שאני שוקל אותו"

ספורט הארץ
מארק קיובן. "אין אחד בממשל שלנו שאפשר לסמוך עליו"
מארק קיובן. "אין אחד בממשל שלנו שאפשר לסמוך עליו"צילום: AFP

לפני כעשרה ימים יצאה ליגת ה-NBA בהצהרה דרמטית שהיא תאפשר לקבוצות לשוב לאימונים במתקניהן ב-8 במאי. למרות שהרשויות בטקסס הקלו את ההנחיות של הישארות בבתים בשל התפשטות נגיף הקורונה, בעלי דאלאס מאבריקס, מארק קיובן, הודיע הלילה (בין רביעי לחמישי) כי הקבוצה לא תשוב בשלב זה לאימונים.

"כמובן שהבעיה היא שאנחנו לא יכולים לבדוק אנשים ולוודא שכולם בריאים, לא משנה אם הם שחקני כדורסל או כל אחד אחר", אמר קיובן לפודקאסט "77 דקות בגן עדן" (שמוקדש לקבוצה) של האת'לטיק. הוא הוסיף כי "למרות שאנחנו יכולים לנקוט בכל מיני אמצעי זהירות, זה פשוט לא שווה את זה - במיוחד כשהחבר'ה שלנו נשארים בכושר וזורקים לסל במגרשים פתוחים או מתאמנים בכל מיני דרכים. אז אני לא חושב שזה שווה את הסיכון", אמר קיובן.

הבעלים של דאלאס אינו היחידי שמחזיק בדעה הזו, כשבינתיים רק שלוש קבוצות הודיעו על חזרתן לאימונים: דנבר, פורטלנד וקליבלנד. האימונים יתקיימו תחת מגבלות מחמירות כמו איסור על למעלה מארבעה שחקנים להתאמן בו זמנית באותו חלל ואיסור על שחקנים להתאמן במתקנים שאינם של הקבוצה.

קיובן לא הסתפק באמירה שנוגעת לאימוני הקבוצה, והצליח לעורר עניין גם בתחום הפוליטי. "זה משהו שאני שוקל אותו", השיב לשאלה בריאיון לרשת SPORTSNET, שנגעה לאפשרות שירוץ לנשיאות ארה"ב ב-2024. "כמועמד עצמאי (שאינו דמוקרטי או רפובליקני), חלק ממני רוצה לפחות... ליצור נתיב עבור מועמדים עצמאיים בעתיד כי אני סבור שזה משהו שאנחנו צריכים. לא מפלגה שלישית, יש לנו כמה קטנות, אלא נתיב עצמאי שאינו מונע מפוליטיקה מפלגתית", אמר קיובן.

בעלי המאבריקס מתבטא לא מעט בנושאים פוליטיים, בעיקר נוכח התפשטות הקורונה בארה"ב. לפני יומיים כתב קיובן בחשבון הטוויטר שלו: "אין אדם אחד בממשל הפדרלי שלנו שאנחנו יכולים לסמוך עליו עם החיים שלנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ