כתב ההגנה של משפחת הטייס:" קובי בראיינט ידע שהטיסה מסוכנת"

ונסה בראיינט, אלמנתו של אגדת ה-NBA, הגישה תביעה נגד המעורבים בתאונת המטוס וקיבלה את תשובת ההגנה, שטוענת לרשלנות מצד הנוסעים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי בראיינט וג'יאנה, בתו
קובי בראיינט וג'יאנה, בתוצילום: USA TODAY USPW/רויטרס

ארבעה חודשים לאחר תאונת המטוס שהרגה את קובי בראיינט יחד עם בתו ג'יאנה ושבעה נוסעים נוספים, נפתחה התביעה שהגישה אשתו של בראיינט, ונסה, נגד המעורבים בתאונה.

בראיינט תבעה בפברואר את נציגי הטייס, ארה זובאיאן, את "איילנד אקספרס", חברת התעופה שבבעלותה המטוס. אלמנתו של אגדת ה-NBA האשימה כי זובאיאן כשל ב"התנהלות שגרתית של הטסת המטוס", בין היתר לאור שיקול הדעת השגוי שלו להטיס את המטוס כשתנאי מזג האוויר כוללים ערפל כבד.

אחיו של זובאיאן הגיש ביום שישי האחרון את תשובת ההגנה לההאשמה. "כל פגיעה או נזק לתובעים או קרוביהם נגרמו באופן ישיר - מלא או חלקי - של רשלנותם", נכתב, "בין היתר לאור ידיעת הסיכונים הכרוכים וההסכמה (לעלות על המטוס".

דבר הידיעה על מותו הגיע בבוקר ה-26 בינואר, כשבראיינט יצא משדה התעופה ג'ון וויין בקליפורניה עם בתו ושתיים מחברותיה לקבוצה, בליוויי הוריהן והמאמנת, לטיסה במטוס פרטי לטובת צפייה במשחק כדורסל של אקדמיית הכדורסל שלו. זמן מה לאחר ההמראה, המטוס התרסק, ככל הנראה בשל הערפל הכבד, בצלע הר בקלאבסס. במטוס לא נמצאה קופסה שחורה, ופרטים רבים בתאונה טרם הובנו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ