"אני מאוד עצוב וכועס": מייקל ג'ורדן הצטרף למחאה נגד הגזענות

שחקן העבר של שיקגו בולס סיפק התבטאות נדירה מבחינתו והתייחס למשבר האמון בין הרשויות לקהילה השחורה. "אני עומד לצד אלו שיוצאים נגד הגזענות והאלימות, נמאס לנו", נכתב בהודעה מטעמו

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייקל ג'ורדן. סיפק התבטאות נדירה מבחינתו
מייקל ג'ורדן. סיפק התבטאות נדירה מבחינתוצילום: MICHAEL. S. GREEN/אי־פי

מותו של ג'ורג' פלויד שנהרג על ידי שוטר בצורה ברוטאלית ממשיך להסעיר את ארצות הברית ואת עולם הספורט. אחרי התבטאויות רבות של ספורטאים במדינה ומחוצה לה, הלילה (בין ראשון לשני) יצאה הודעה של מייקל ג'ורדן בנושא. ג'ורדן אינו מרבה לעסוק בנושאים פוליטיים וחברתיים ומדובר בהתבטאות די נדירה מבחינתו. 

"אני מאוד עצוב, כואב ופשוט כועס. אני רואה ומרגיש את הכאב של כולם, את הזעם שלהם ואת התסכול", נכתב בהודעה מטעמו שפירסמה המנהלת האישית שלו, אסתי פורטנוי, "אני עומד לצד אלו שיוצאים נגד הגזענות המושרשת ונגד האלימות כלפי אנשים שחורים בארצנו. נמאס לנו". 

ג'ורדן קרא לאחדות בקרב אלו המתנגדים לגזענות אך גם לשמירה על מחאה שלווה וקריאה לשינוי פוליטי. "אין לי את התשובות אבל בקולנו המשותף יש כוח ולא נהיה מפולגים בידי אחרים. אנחנו חייבים להקשיב אחד לשני, להראות חמלה ואמפתיה ולהפנות את הגב שלנו לברוטליות חסרת היגיון. אנחנו צריכים להמשיך להביע את עצמנו בצורה שלווה נגד חוסר הצדק ולדרוש נטילת אחריות. קולנו המאוחד צריך להטיל לחץ על המנהיגים שלנו לשנות את החוקים או שנשתמש בזכות ההצבעה כדי ליצור שינוי של השיטה. כל אחד מאיתנו צריך להיות חלק מהפיתרון ואנחנו חייבים לעבוד יחד כדי להבטיח צדק לכולם". 

הכוכב, שעלה לכותרות בשבועות האחרונים עם יציאת הסדרה "הריקוד האחרון", סיים את הודעתו בשליחת תנחומיו למשפחתו של פלויד. "ליבי יוצא אל משפחתו של ג'ורג' פלויד ואינספור האחרים שחייהם נלקחו בצורה ברוטלית וחסרת היגיון במעשים של גזענות וחוסר צדק". 

כאמור, זו התבטאות נדירה מבחינתו של ג'ורדן. בסדרה הדוקומנטרית אודותיו סופר על מקרה שבו ג'ורדן נמנע לתמוך בהארווי גנט, דמוקרט וראש העירייה השחור של שארלוט, שביקש ממנו שיתמוך בו במירוץ לסנאט מול יריבו הקונסרבטיבי, ג'סי הלמס. ג'ורדן סירב לתמוך בגנט וצוטט בזמנו כאומר ש"גם רפובליקנים קונים נעליים". בסדרה הסביר ג'ורדן את האמירה הזו כהלצה וטען שהוא לא רצה להתבטא בנושא שלא הבין אותו כראוי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ