ספורט הארץ

זמן קצר לאחר שיצאה ההודעה בדבר חזרתה הצפויה של ה-NBA לפעילות ב-31 ביולי, התראיין הקומישינר אדם סילבר לתוכנית "Inside The NBA". סילבר התייחס לנושאים שונים, ביניהם לעובדה שחלק מהמאמנים - ביניהם גרג פופוביץ' (בן 71), מייק ד'אנתוני (69), אלווין ג'נטרי (65), טרי סטוטס (62) וריק קרלייל (60) - נמצאים בקבוצת סיכון מפאת גילם.

"יש בליגה אנשים שנמצאים בעמדה יותר פגיעה, כך שנצטרך למצוא פרוטוקול נכון", אמר סילבר, "למשל, כנראה שמאמנים מסוימים לא יישבו על הספסל. יכול להיות שהם יצטרכו לשמור על פרוטוקול ריחוק חברתי. יכול להיות שהם יישבו בחדר מסוים או חדר ההלבשה, אבל לא נרצה אותם קרובים לשחקנים בזמן משחק במטרה להגן עליהם. אלה נושאים שנצטרך לטפל בהם בהמשך".

קרלייל, מאמן דאלאס ונשיא ארגון המאמנים, התייחס לנושא. "ביטחונם ובריאותם של המאמנים זה הדבר הכי חשוב", אמר בהצהרה, "אבל בהחלט יכול להיות שמאמנים בגיל 60 ו-70 בריאים יותר ממאמנים בגיל 40. אדם הבטיח לי שהנושא לא יסוכם בגיל בלבד. נעבוד יחד כדי לקבוע מה הדרך הכי בטיחותית אך גם הוגנת לפעול במצב הזה, עבור כל המאמנים".

נושא המאמנים המבוגרים כבר עלה לפני מספר שבועות. ג'נרל-מנג'ר של אחת הקבוצות הודה כי אינו חש בנוח להנחות אנשים שחצו את גיל 65 לקחת חלק במשחקים. "אני לא רוצה להעמיד אותם בסיכון", אמר. מקבילו בקבוצה אחרת הוסיף: "על פי המידע שיש לנו, אנשים בני 60 ומעלה לא יכולים לחזור, לא משנה מה תפקידם בקבוצה - בין אם זה אביו של כוכב הקבוצה ובין אם מדובר בג'נרל-מנג'ר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ