מצטרף למאבק בגזענות: מייקל ג'ורדן יתרום 100 מיליון דולר לארגונים חברתיים

הכדורסלן האגדי הודיע שיתרום את הסכום לארגונים המעודדים צדק ושוויון חברתי, כאשר התרומה תתפרש על פני 10 שנים. "נישאר מחויבים להגן על חייהם של האזרחים השחורים, ולשפר אותם", נכתב בהודעה מטעמו

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייקל ג'ורדן. "חייהם של האזרחים השחורים נחשבים"
מייקל ג'ורדן. "חייהם של האזרחים השחורים נחשבים"צילום: AFP

לא מעט דובר באחרונה על מעורבותו המועטה של מייקל ג'ורדן במאבק של האזרחים השחורים בארצות הברית, על רקע שידורה של הסדרה "הריקוד האחרון". הערב (שישי), בצל אירועי המחאה בארה"ב בתגובה למותו של ג'ורג' פלויד, הודיע הכוכב האגדי על תרומה של 100 מיליון דולר עבור ארגונים המעודדים צדק ושוויון חברתי. סכום התרומה יתפרש על פני 10 שנים.

בהודעה הרשמית שהוציא המותג שלו, נכתב: "המותג של ג'ורדן הוא אנחנו, הקהילה השחורה. אנחנו מייצגים משפחה גאה שהתגברה על מכשולים, נלחמה באפליה ברחבי העולם, ועובדת כל הזמן על מנת למחוק את כתמי הגזענות וחוסר הצדק. אנו בשנת 2020, והמשפחה שלנו כוללת את כל מי שדוגל בדרך החיים שלנו. לצערנו, בעוד הרבה דברים השתנו, הדברים הגרועים ביותר נותרו כפי שהיו".

לקראת סיום ההודעה נכתב: "חייהם של האזרחים השחורים נחשבים, זו לא הצהרה מעוררת מחלוקת. עד שהגזענות הקשה שגורמת למוסדות המדינה שלנו להיכשל תיעלם, נישאר מחויבים להגן על האזרחים השחורים ולשפר את אורח חייהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ