"בתור אדם לבן, אני נבוך": אחרי שתקף את טראמפ, גרג פופוביץ' ניצב לצד המפגינים

בסרטון שפירסמה סן אנטוניו, מאמנה פנה לאוהדים והמשיך לעסוק בגל המחאה ששוטף את ארצות הברית. "אסור לנו להרפות", אמר פופוביץ'

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום:

חמישה ימים אחרי שתקף את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, וכינה אותו "אידיוט מופרע. במקום נשיא יש לנו אדם טיפש", המשיך היום (שבת) גרג פופוביץ', מאמן סן אנטוניו, להיות מעורב בגל המחאות ששטף את ארה"ב מאז מותו של ג'ורג' פלויד.

"אסור לנו להרפות בשום שלב", אמר פופוביץ' בסרטון שפורסם בחשבון הטוויטר של הספרס, "המדינה שלנו נמצאת בבעיה, והסיבה הבסיסית לכך היא הגזענות. עלינו מוטלת החובה לדבר אמת ולהשמיע את קולנו, לא חשוב מה יהיו ההשלכות". 

פופוביץ התייחס להריגתו של ג'ורג' פלויד על ידי השוטר דרק שובין, הוא כינה את המעשה כ"לינץ'" ותיאר בקול חנוק כיצד הוא התקשה לראות את פניו של השוטר בעת המעשה. 

"הרגע שאפשר ללמוד ממנו הכי הרבה באירוע הטראגי הזה, עבור אנשים לבנים, הוא המבט על פניו של השוטר", אמר פופוביץ', "המבט שלו היה נונשלאנט, כאילו מדובר בפעולה יום יומית שהוא עושה כל יום בעבודה שלו. עד כדי כך שהוא יכול היה לשים את היד שלו בכיס, לנענע מעט את הברך שלו, כדי ללמד את האיש הזה איזשהו לקח ומבחינתו זו היתה הזכות שלו והחובה שלו. אני חושב שאני פשוט נבוך בתור אדם לבן לראות איך דבר כזה יכול לקרות". 

פופוביץ' המשיך: "זה כמו הוויכוחים בנוגע להחזקת נשק. מה צריך לקרות כדי שייעשה מעשה? עוד שני אנשים שחורים עם ברכיים על צווארם? עוד כמה מקרים כמו הטבח בבית הספר סנדי הוק נצטרך לספוג? קל לאנשים להתעלם ולתת לדברים לעבור כאשר הם עצמם לא מעורבים באופן ישיר".

בתחילת השבוע אמר פופוביץ': "אם לטראמפ היה מוח, גם אם 99% מתוכו היו ציניות טהורה, הוא היה אומר משהו כדי לפייס ולאחד בין האנשים. אבל לא אכפת לו מזה. גם עכשיו. זה עד כמה הוא מופרע. הכל תלוי במה שהוא עשוי להרוויח מכך - כך הוא תמיד היה וכך הוא תמיד יהיה".

פופוביץ' בן ה-71, אחד המאמנים המעוטרים בתולדות ה-NBA, לא חושש להביע את עמדתו בנושאים חברתיים ופוליטיים. הוא היה בין אנשי הספורט הראשונים שהביעו ביקורת פומבית נגד טראמפ לאחר הסכסוך המתוקשר בינו לבין שחקני ה-NFL, שכרעו ברך בספטמבר 2017 במחאה על אלימות משטרתית, כשאמר אז כי "המדינה שלנו היא בושה בעולם כולו". כמאמן הוביל פופוביץ' את קבוצותיו ל-1,442 ניצחונות, וזכה עם סן אנטוניו בחמש אליפויות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ