ספורט הארץ

המחאה נגד הגזענות בארצות הברית נמשכת והשחקנים המובילים של ה-NBA נוטלים בה חלק משמעותי. הלילה (בין שבת לראשון) תפסה המחאה גוון פוליטי יותר כשהמטרה היתה דונלד טראמפ והשחקנים לא היססו להגיד את מה שהם חושבים. 

סטף קרי מגולדן סטייט הגיעו להפגנה בפאלו אלטו יחד עם בני משפחה וחברים. הוא צעד יחד עם המפגינים וצעק "דונלד טראמפ חייב ללכת!". זו לא הפעם הראשונה שקרי מתבטא נגד טראמפ. עימות מתוקשר בין השניים ביטל מסורת ארוכת שנים כשהווריירס ויתרו על ביקור בבית הלבן כאלופים. 

במילווקי יאניס אנטטוקומפו צעד יחד עם חבריו לקבוצה ברוק לופז, פרנק מייסון, סטרלינג בראון ואחיו תנאסיס אנטטוקומפו. יאניס גם נאם בפני המפגנים. "זו העיר שלנו, ואנחנו חייבים להמשיך ולתמוך במחאה", אמר ה-MVP של הליגה, "אנחנו רוצים שינוי, אנחנו רוצים צדק. זו הסיבה לכך שאנחנו כאן וזה מה שנמשיך לעשות. אני רוצה שהבן שלי יגדל כאן במילווקי ולא יפחד להסתובב ברחוב, אני רוצה שלא תהיה לו שנאה בלב. לכן אני צועד כאן לצדכם היום".

גם כמה ממאמני הליגה התבטאו בנושא המחאה והמשיכו את הקו של גרג פופוביץ', שאמר אתמול בסרטון מרגש שהוא חש מבוכה כאדם לבן לראות את מותו הברוטאלי של ג'ורג' פלויד. "אני לא חושב שמישהו מוכן להמשיך הלאה, ואנחנו גם לא צריכים", אמר מאמן מיאמי אריק ספולסטרה ל"אי-פי", "פעמים רבות בעבור היו תקריות דומות של אי צדק חברתי כמו זו ובאופן טראגי, שבועיים לאחר מכן, אנשים פשוט שכחו מזה. זו ההזדמנות לכל הארגון להטיל את הזרקור שלו על זה, להמשיך את השיחה הזה ולהשתמש בפלטפורמה שיש לנו כדי לוודא שזה לא יילך לשום מקום". 

ספולסטרה סיפר שהיו לו מספר שיחות עם מאמנים אחרים וכמה מהשחקנים בימים האחרונים על הדרך הנכונה בה הליגה צירכה לנקוט. גם הקומישינר אדם סילבר דיבר על כך באריכות בימים האחרונים עם כמה מאנשי הצוות שלו למרות שהליגה עסקה לא מעט בהצעה לחזרה לפעילות שתקבלה ביום חמישי. 

גם מאמן אורלנדו סטיב קליפורד התבטא ואמר שהוא משוכנע שהליגה, השחקנים והמאמנים ימשיכו את הפעילות המחאתית כשהליגה תתחדש. "אני לא חושב שיש פה שאלה בכלל", אמר קליפורד, "אני חושב שזה בסדר העדיפויות של כולם ומקווה שכולנו נוכל לקחת חלק מהשינוי שנחוץ במדינה שלנו. יש לנו במה קולקטיבית בה כולנו יכולים לשלוח מסר ולגנות גזענות וחוסר צדק גזעי, לקרוא למשטרה לקחת אחריות. תהיה לנו פלטפורמה לכך ואני חושב שכולנו חושבים על כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ