מייקל ג'ורדן: "היכו אותנו יותר מדי שנים. זה שואב את נשמתך. כעת זו נקודת מפנה"

מייקל ג'ורדן התראיין בשארלוט והסביר מדוע בחר בתרומה של מאה מיליון דולר לארגונים למען שוויון חברתי ומאבק בגזענות. "אני רוצה לגרום לשינוי, לתקוף את הגזענות הטמועה בחברה ולתרום לקידום הזדמנויות", אמר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייקל ג'ורדן. "זוהי נקודת מפנה"
מייקל ג'ורדן. "זוהי נקודת מפנה"צילום: AFP

מלבד תרומה של 100 מיליון דולר לארגונים שיאבקו למען שוויון גזעי וצדק חברתי, בעקבות הריגתו של ג'ורג' פלויד, מייקל ג'ורדן החליט לדבר. כוכב העבר התראיין אמש (שני) לשארלוט אובסרבר, העיר בא נמצאת קבוצת ה-NBA שבבעלותו - שארלוט הורנטס, ודיבר בפתיחות על מאבקי גזע, אלימות משטרתית ואפלייה.

"היכו בנו יותר מדי שנים, זה שואב את נשמתך", אמר ג'ורדן על האלימות כלפי שחורים, "אי אפשר לקבל זאת יותר. זוהי נקודת המפנה ועלינו לנקוט עמדה. אנחנו צריכים להיות טובים יותר כחברה באשר לסוגיות הגזע". ג'ורדן קרא לכל האוכלוסיות לסייע במאבק, "עדיין לא הבנו כיצד להניע את זה, אבל זה קודם מצריך מאמץ. זה לא רק לתרום כסף. זה הזמן שכל אחד יבחן את עצמו. הילחמו בשדים שלכם. הרימו יד. הבינו את חוסר השוויון שקיים. יש מקומות ומעגלים מסוימים בהם גזענות נראית מקובלת".

ג'ורדן דיבר גם על הדעות הקדומות הקיימות בחברה כיום: "זה שמישהו גדול בשיכון לא אומר שאתה צריך להסתכל עליהם כעל מי שאינו זכאי לשוויון, כי הם יגדלו במחשבה שהם אינם זכאים לשוויון. אתה לא צריך להרגיש נעלה יותר רק כי גדלת במקום עם יותר יתרונות".

כוכב הבולס בשנות התשעים הסביר מה לדעתו יאפשר לקדם את האוכלוסיה השחורה במדינה: "זה ב-110% החינוך. זהו הנתיב הטוב ביותר עבור שחורים כדי להתקדם. כדי להתחרות באחרים טובים יותר ולהוציא את המיטב מעצמך אתה חייב להיות מחונך. אם אתה בוחן את המדינה הזו, כרגע תואר אקדמי הוא ההזדמנות הטובה ביותר עבורך כדי שתוכל לעמוד בכוחות עצמך".

ג'ורדן הסביר גם את החלטתו לתרום סכום גבוה בנושא המאבק: "אנחנו רוצים לגרום לשינוי. לתקוף את הגזענות הטמועה בחברה ולתרום לקידום הזדמנויות בחינוך. זה הכרחי בחברה שלנו", וסיכם את מה שהוא רוצה להשיג, "אלו לא התרומות או לכתוב צ'קים. אני קורא לאנשים לקום וליצור שינוי בכל דרך בה הם יכולים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ