דווייט הווארד מצטרף לאירווינג ומתנגד לחידוש ה-NBA: "כדורסל ייצור הסחת דעת"

הווארד, שחקן הלייקרס, הפך לראשון שתומך פומבית בעמדתו של קיירי אירווינג, המנוגדת לעמדתו של כוכב הלייקרס, לברון ג'יימס. "אשמח יותר מכל דבר בעולם אם אזכה באליפות הראשונה שלי, אבל האחדות של אנשיי תהיה משמחת אפילו יותר"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דווייט הווארד, אחד מהמתנגדים לחזרת הליגה. שחקניםשייבחרו לא להגיע לא ייענשו
דווייט הווארד. "בלי כדורסל, עד שנפתור את זה"צילום: David Zalubowski/אי־פי

אחרי שקיירי אירווינג הביע את התנגדותו לחידוש ליגת ה-NBA בצל מגיפת הקורונה והמחאות נגד הגזענות והאפליה כלפי אפרו-אמריקאים בארה"ב, שחקן ראשון מתגייס למאבקו באופן פומבי. "אני מסכים עם קיירי (אירווינג). כדורסל, או תקופה מבדרת, זה לא מה שנדרש ברגע זה, ורק ייצור הסחת דעת", אמר דווייט הווארד בהצהרה שנמסרה ל-CNN דרך סוכנו, "כמובן שזה לא חייב להסיח אותנו, השחקנים, אבל לנו יש תנאים שלרוב הקהילה שלנו אין. ההסחה הכי קלה עבורם, יכולה ליצור אפקט מפולת שלעולם לא יסתיים, במיוחד עם מה שקורה סביבנו כעת".

על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית, אירווינג הוביל את השיחה שנערכה בין 80 ל-100 שחקנים, וסחף רבים מהם אחריו. הווארד הוא אחד מהם. "אני אשמח יותר מכל דבר בעולם אם אזכה באליפות ה-NBA הראשונה שלי, אבל האחדות של אנשיי תהיה אליפות גדולה אפילו יותר", אמר שחקן הלייקרס. עמדתו מנוגדת לזו של כוכב קבוצתו, לברון ג'יימס. ג'יימס הוא אחד הקולות הבולטים במאבק נגד הגזענות, אבל גם תומך נלהב במתווה החזרה של ה-NBA, שמשחקיה ייערכו כולם במתחם דיסנליוורלד באורלנדו.

בהצהרתו כתב הווארד: "איזה תזמון טוב יותר מעכשיו להתמקד במשפחות שלנו? זו הזדמנות נדירה שלדעתי אנחנו, כקהילה, צריכים לנצל באופן מלא. מתי אי פעם קיבלנו כמות כזו של זמן לשבת ולהיות עם משפחתנו? כאן אחדות מתחילה. בבית! עם משפחה!!. קולניות אירופיות הפשיטו אותנו מההיסטוריה העשירה שלנו, ומעולם עדיין לא ישבנו והבנו את עצמנו. ככל שיהיו פחות הסחות דעת, כך נוכל להשקיע יותר בפעולות לגילוי העצמי המחודש שלנו. אמריקאים שחורים/אפריקאים הם לא אומה או לאום. זה הזמן שהמשפחות שלנו יהפכו לאומות משל עצמם. בלי כדורסל, עד שנפתור את זה".

בשיחה שקיים עם השחקנים בשבוע שעבר, הבהיר הקומישינר אדם סילבר כי שחקנים שייבחרו שלא להצטרף לקבוצות באורלנדו לא יחוייבו לעשות כן. בסוף השבוע גם פורסם לוח הזמנים של המשך ליגת ה-NBA, שחודש ב-30 ביולי, ותימשך עד 13 באוקטובר אם סדרת הגמר תדרוש זאת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ