"ככה נשאיר את המחאה בחיים": שחקני הלייקרס חלוקים לגבי חידוש ה-NBA

אחרי שאייברי בראדלי ודווייט האוורד טענו שחידוש הליגה תפגע במחאה, חברם לקבוצה דני גרין אומר שחזרה למשחק דווקא תתרום לה. "בכל מקרה אנחנו יכולים לנקוט עמדה, אבל אם נשחק יותר אנשים ייחשפו לה", אמר גרין

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לברון ג'יימס. תומך בחידוש המשחקים אבל לא כל חברי קבוצתו מסכימים איתו
לברון ג'יימס. תומך בחידוש המשחקים אבל לא כל חברי קבוצתו מסכימים איתוצילום: Robert Hanashiro / REUTERS

ב-NBA ממשיכים לעסוק בשאלת חידוש העונה בצל המחאות. ידוע שלברון ג'יימס הוא אחד התומכים הגדולים בחזרה לפעילות, אך שניים מהשחקנים שדיברו באופן פומבי נגד חזרת הליגה, בגלל המצב החברתי בארצות הברית, היו דווקא חבריו ללייקרס דווייט האוורד ואייברי בראדלי. היום (שבת) התבטא בנושא שחקן נוסף בקבוצה, דני גרין, ואמר שהוא תומך בחידוש הליגה כדי שהיא תשמש כפלטפורמה לתמיכה במחאה. 

בריאיון לחשבון הטוויטר של הליגה טען גרין שהוא מעריך את עמדתם של האוורד ובראדלי אבל מאמין שהשחקנים יכולים לייצר שינוי גדול יותר דווקא אם הם יבחרו לשחק. "אני חושב שאנחנו יכולים להשתמש בפלטפורמה הזו ולנצל אותה למעננו", אמר גרין, "אני רואה את שני הצדדים של הדבר אבל אני חושב שעלינו לנצל את ההזדמנות שיותר אנשים יצפו במשחקים. התקשורת מחפשת כל מיני תכנים, אם יהיו משחקים הם לא יצטרכו לעשות את זה. אנשים פשוט יצפו בטלוויזיה וייראו על מה אנחנו מדברים, יבינו מה חשוב לנו. אז אני חושב שזה יתרון עבורנו ואפשרות להשאיר את המחאה הזו בחיים. בכל מקרה אנחנו יכולים לנקוט עמדה, אבל אם נשחק יותר אנשים ישמעו אותה".

גרין התייחס לבראדלי וטען שלמרות שהוא השמיע קול מאוד ברור בקשר למחאה, מעט אנשים נחשפו אליו מכיוון שהוא לא בולט ברשתות החברתיות. "אייברי בראדלי הוא אחד האנשים שהיו פעילים ודיברו בקול ברור אבל הוא לא פעיל ברשתות בחברתיות אז אנשים לא באמת יודעים איך הוא מרגיש. הם לא יכולים לראות ולשמוע אותו", אמר גרין, "אבל הם הוא יגיע לאורלנדו התקשורת תהיה חייבת לראיין אותו. אחרי המשחקים אנשים ישמעו אותו מדבר בקול שלו, על איך שהוא מרגיש, על המחאות, על חוסר הצדק החברתי. זו דרך מצוינת לשמור על אחדות ולהעביר מסר גם עבור אלו שלא מחוברים לרשתות החברתיות".

מאז הודיעה הליגה על חידוש המשחקים באורלנדו, התעוררה מחלוקת בין השחקנים לגבי חזרת ה-NBA. בעוד בכירי השחקנים, כמו לברון ג'יימס וכריס פול, תמכו בחידושה, שחקנים רבים, כמו קיירי אירווינג, האוורד ואחרים הביעו התנגדות. בשבוע שעבר, שוחח הקומישינר אדם סילבר עם השחקנים והבהיר כי שחקנים שלא יירצו לשחק לא יחויבו להצטרף לקבוצותיהם. 

מה אתם זוכרים מהעונה הנוכחית

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ