דיווחים: אדריאן ווז'נאוסקי, בכיר כתבי ה-NBA, הושעה אחרי שקילל סנטור

לאחר שהגיב להודעת מייל של הסנטור ג'וש האולי, וכתב "לך תזדיין", ווז'נאוסקי הושעה במפתיע. שחקנים הביעו תמיכה בטוויטר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדריאן ווז'נאוסקי
אדריאן ווז'נאוסקיצילום: צילום מסך

ESPN החליטה על השעייתו של אדריאן ווז'נאוסקי, בכיר כתבי ה-NBA, לאחר שפורסם כי קילל סנטור רפובליקני בתגובה להודעת מייל, וכתב: "לך תזדיין". כך מדווח הבוקר (ראשון) בכמה כלי תקשורת בארצות הברית, בהם ניו יורק פוסט.

הסנטור ג'וש האולי, נציג מיזורי בסנאט, שלח הודעה למובילי דעה ובכירים ב-NBA בה דרש לאפשר לשחקנים להביע מסרים "פטריוטיים" בעד הצבא והשלטון האמריקאי. באותה הודעה ביקר האולי את מדיניות ה-NBA בכל הנוגע לקשרים עם סין, לגביה התבטא בשבוע שעבר הקומישינר אדם סילבר, שהביע תקווה כי שיתוף הפעולה בין הליגה לבינה יחודש לאחר המשבר שהתחולל העונה.

התגובה של ווז'נאוסקי, שאינו נגרר לפרובוקציות בשגרה, עוררה תגובות רבות והכתב אף התנצל באופן פומבי בציוץ בחשבון הטוויטר הפופולרי שלו. "הייתי חסר כבוד ועשיתי טעות שאני מתחרט עליה", כתב ווז'נאוסקי ל-4 מיליון העוקבים שלו, "אני מצר על הדרך שבה התנהגתי ואני מביע סליחה בפני הסנטור האולי. בנוסף, עליי להתנצל גם בפני חברי ב-ESPN בגלל שאני יודע שהמעשים שלי לא מקובלים, ואינם משקפים את דעותיהם".

שחקנים רבים - כמו לו וויליאמס, אייזיאה תומאס ואנס קאנטר - הביעו ציוצי תמיכה בווז'נאוסקי והשיקו האשטאג חדש: #freeWoj. למרות זאת, וחרף ההתנצלות והעובדה שהליגה חוזרת לפעילות בעוד שלושה שבועות, ווז'נאוסקי ככל הנראה הוצא לחופשה ללא תשלום. על פי דיווחים בארצות הברית, ייתכן שווז'נאוסקי אף יעזוב את ESPN.