"זה מביש, כשהם כורעים ברך אני סוגר את הטלוויזיה": דונלד טראמפ תוקף את ה-NBA

הנשיא האמריקאי התראיין בפוקס וסיפר שהוא לא אוהב את המחאה של שחקני ה-NBA בזמן ההמנון. "אף אחד, חוץ מלינקולן, לא עשה יותר ממני למען הקהילה השחורה", הסביר טראמפ

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ. "איש לא עשה יותר ממני עבור השחורים"
ספורט הארץ

מאז חזרת ה-NBA לפעילות, רוב מוחלט של שחקני הליגה והצוותים כורעים ברך בהמנון במחאה על אלימות משטרתית וגזענות ממסדית. באופן לא מפתיע, הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ מאוד לא מרוצה מזה. בריאיון לרשת "פוקס" סיפר הנשיא שהוא מאוכזב מכיוון שהוא סייע לליגה להיפתח מחדש. 

"אני חושב שזה מביש", אמר טראמפ, "אנחנו עובדים איתם, אנחנו עובדים מאוד קשה כדי לעזור להם לפתוח, אני דחפתי לכך שהם יפתחו ואז אני רואה את כולם כורעים ברך בזמן ההמנון. אני לא מקבל את זה, כשאני רואה אותם כורעים ברך אני מכבה את המשחק, אין לי עניין במשחק". 

בהמשך תקף טראמפ את תנועת המחאה וטען שאין אדם שעשה יותר בהיסטוריה למען השחורים, חוץ מאולי אחד. "ו-Black Lives Matter, אף אחד לא עשה עבור הקהילה השחורה יותר ממני, אף אחד, חוץ מאולי אברהם לינקולן", הוא אמר, "אני עשיתי יותר מכולם, רק לינקולן הוא יוצא דופן, אוקיי? ובכל זאת, אני רוצה להיות כן איתך, אף אחד לא עשה יותר ממה שאני עשיתי".

טראמפ טען שהציבור האמריקאי לא תומך במחאה של השחקנים. "כשאני רואה אנשים כרועים ברך בזמן המשחקים, ומזלזלים בדגל, ומזלזלים בהמנון, אני מכבה את הטלוויזיה", חזר טראמפ על דבריו, "והרייטינג של משחקי הכדורסל צונחים אם אתה יודע. אנחנו חייבים לעמוד בשביל הדגל שלנו, אנחנו חייבים לעמוד בשביל המדינה שלנו, אנחנו חיייבים לעמוד בשביל ההמנון והרבה אנשים מסכימים איתי. היי, אם אני טועה אני הולך להספיד את הבחירות, אוקיי? וזה בסדר גמור מבחינתי".

למרות אמירתו של טראמפ, הרייטינג של משחקי ה-NBA בשלב זה דווקא רשם עלייה של 14% לעומת הממוצע בעונה שעברה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ