ספורט הארץ

כבר בסיום משחק האליפות של הלייקרס מול מיאמי, עם גביע ה-MVP בידיו, לברון ג'יימס החל לסכם את המסע שהוא והקבוצה עברו. הוא סיפר על ההצטרפות למועדון היסטורי ועל הרצון שלו להחזיר לבעלים, ג'יני באס, שהאמינה בו. 

"הלייקרס רוצים כבוד, רוב (פלינקה) רוצה את הכבוד שלו, המאמן רוצה את הכבוד שלו, אומת הלייקרס רוצה את הכבוד שלה וגם אני רוצה את הכבוד שלי", אמר לברון ושילהב את חבריו לקבוצה, "אני מחויב למשחק, הגוף שלי מחויב, הראש שלי מחויב. אני מנסה לעשות כל מה שאפשר עבור החברים לקבוצה, אני רוצה שהם יהיו גאים. אני שמח שעשיתי את זה גם בשביל אוהיו". 

לאחר שחגג עם חבריו בחדר ההלבשה וגם התקשר לאמו, הגיע לברון עם סיגר דלוק למסיבת העיתונאים. "אחרי הפציעה שלי הרגשתי שיש לי מה להוכיח", אמר ג'יימס "כל האליפויות מיוחדות, לכל אחת יש את המכשולים שהיו בדרך אבל אף אחת לא פחות גדולה מהאחרת. כשאתה מגיע להישג השזה אתה מבין כמה הקרבת, מה עברת כדי להגיע לשם".

לברון ג'יימס ואנתוני דייויס. שניהם חגגו אליפות ראשונה בגיל 27צילום: Douglas P. DeFelice - AFP

מעבר למספרים ולסטטיסטיקות, האליפות של הלייקרס מיוחדת כי היא הושגה בתנאים בהם לא שיחקו בעבר, תחת מגפה עולמית בבועה באורלנדו. "הרבה אנשים גרמו לבועה לקרות, אדם סילבר, כריס פול וארגון השחקנים, הם יצרו עבורנו את המקום הזה, את הפלטפורמה הזאת", סיפר ג'יימס, "העלינו למודעות את מה שקורה, את חוסר הצדק את המאבק בגזענות. זה ייחסר. היו לנו אפס בדיקות חיוביות כשהיינו פה, זה אחד הדברים הגדולים שהצלחנו להשיג". 

שיתוף הפעולה של ג'יימס ואנתוני דייויס החזיר את לברון שמונה שנים אחורה, והזכיר לו את האליפות הראשונה בה הוא זכה. "כשראיתי את אנתוני זה הזכיר לי את התואר הראשון שזכיתי בו", הוא נזכר, "ראיתי את לברון בן ה-27, כמוהו, והקריירה שלי עברה לי בראש. זה גרם לי להבין שהדרך שבה אני משחק היא הדרך הנכונה, כולם אומרים לך 'היי אולי תזרוק יותר, אולי תשחק כמו ההוא', אבל זו ההוכחה שאתה עושה את הדברים נכון".

לברון ג'יימס והלייקרס חוגגים בסיום המשחקצילום: John Raoux/אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ