חגיגות? מנוחה? שיעורי בית: אחרי האליפות, לברון ג'יימס חזר לצפות ב"ריקוד האחרון"

הכוכב של הלייקרס העלה סטורי בו הוא צופה בסדרה שעוקבת אחרי העונה האחרונה של מייקל ג'ורדן והבולס. האליפות של הלייקרס עוררה בארצות הברית את הדיון: האם לברון מתקרב לג'ורדן ומה הוא צריך כדי לעבור אותו?

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לברון ג'יימס. עושה שיעורי בית
ספורט הארץ

בתחילת השבוע לברון ג'יימס הוביל את הלייקרס לזכייה באליפות ה-17 של המועדון והרביעית שלו באופן אישי. כבר במהלך הסדרה ג'יימס דיבר על כך שהוא יודע שאחריה תהיה לו אפשרות לנוח למשך זמן רב אלא שהוא לא מתכוון לנצל אותה. כעת נראה שהוא מצא דרך למלא את החלל מהבועה: הוא צופה, שוב, בסדרה "הריקוד האחרון". הכוכב העלה צילום שלו צופה בסדרה, שמלווה את העונה האחרונה של מייקל ג'ורדן בשיקגו, וכתב "חזרתי להכין שיעורי בית".

עם הזכייה באליפות התעורר הדיון ההשוואתי בין הגדולה של ג'ורדן לזו של לברון והסטורי רק סייע ללבות אותה. כשהוא במרחק שתי אליפויות מג'ורדן, עם קבוצה חזקה מסביבו ובלי שום תוכניות לעצור בזמן הקרוב, בהחלט ייתכן שג'יימס לכל הפחות ישווה את מספר האליפויות של הכוכב האגדי. 

ב-ESPN התגייסו למשימה והעלו את השאלה בפאנל מיוחד. ג'ורדן עדיין ראשון ברשימה שלהם אבל ג'יימס מצמצם את הפער בכמה קטגוריות. כך למשל, רוב הפאנל סבור שהוא משחק בתקופה קשה יותר מאשר ג'ורדן. חברי הפאנל סייגו בכך שלדעתם זה לא מאוד משמעותי לדיון אבל הדרך של כוכב הלייקרס לגדולה קשה יותר. בנוסף, הפאנל קבע כי סקוטי פיפן הוא כוכב משלים איכותי יותר מאנתוני דייויס ושבראייה כוללת ג'יימס השיג יותר במהלך הקריירה שלו, אם כי הוא גם שיחק יותר. 

היתרונות של ג'ורדן בדיון היו בכך שזכייה בשש אליפויות נחשבת להישג גדול יותר מעשר הופעות בגמר, וששתי שושלות של שלוש זכיות רצופות מרשימות יותר מזכייה עם שלושה מועדונים שונים. בנוסף, הפאנל קבע, ברוב מוחלט, שיכולת השיא של ג'ורדן היתה גבוהה יותר. לסיכום, הפאנל קבע שג'ורדן גדול יותר אבל שהדיון לא סגור לגמרי. אם ג'יימס יזכה באליפויות נוספות, הוא בהחלט יכול לעבור את ג'ורדן. לא ברור אם זה יקרה, אבל כמו שאומר הסטורי: הוא כבר יושב על שיעורי הבית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ