"יש 500 מיליון דולר על הפרק, השחקנים ישתפו פעולה": ב-NBA מחכים לחג המולד

הליגה מנסה לקבוע תאריך לפתיחת העונה החדשה ולפי אדריאן ווז'נאוסקי השחקנים צפויים להסיר את ההתנגדות ל-22 בדצמבר: "אין להם הרבה כוח בסוגיה הזו"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כריס פול, נשיא ארגון השחקנים. השחקנים יסכימו לפתיחת עונה מוקדמת?
ספורט הארץ

ב-NBA ממשיכים לנסות לקבוע את תאריך הפתיחה של עונת 2020/21. אחרי דיווחים לפיהם השחקנים מעדיפים להתחיל לשחק ביום מרטין לותר קינג, באמצע ינואר, אך אדריאן ווז'נאוסקי מ-ESPN טוען שהם יישרו קו עם הרצון של הליגה לפתוח את העונה לפני חג המולד. 

"זה יאפשר להם לשחק עונה של 72 משחקים ולסיים הכל עד האולימפיאדה ביולי", אמר ווז'נאוסקי, "כך השחקנים יוכלו להשתתף באולימפיאדה והליגה לא תצטרך להתחרות על צופי הטלוויזיה מול המשחקים האולימפים". 

הכתב המוערך הסביר על ההשלכות הכלכליות שלדעתו יטו את הכף וייגרמו לשחקנים להתגמש. "לארגון השחקנים אין הרבה כוח ותמרון בסוגיה הזו. השחקנים יספגו מכה גדולה השנה, בדיוק כמו הבעלים. החלוקה בהכנסות היא 50-50 בין הצדדים ואם יש הפרש של 500 מיליון דולר אם מתחילים לשחק לפני חג המולד או אחריו, ההגיון אומר שהשחקנים ישתפו עם זה פעולה". 

ווז'נאוסקי הסביר שהסוגיה הכלכלית היא לא היחידה שתשכנע את השחקנים. הליגה מתכוונת לבנות מתווה שיקל עליהם את החזרה המוקדמת. "זו תהיה ליגה שונה לגמרי מבדרך כלל. המשחקים ייערכו ללא קהל ויהיו פחות משחקים מחוץ לאזורים, יהיו פחות נסיעות", הוא אמר, "אולי בסוף העונה, אם עדיין לא יהיו אוהדים במגרשים אז הליגה אולי תחליט על מתווה כמו של ה-MLB, מעין בועה רק לגמר או רק לפלייאוף. הליגה חשבה על כל הדברים האלה, הם רוצים לשחק מול אוהדים, זה חשוב כלכלית אבל כרגע זה לא ייתכן". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ