דוראנט מחפש דירת שותפים, לנארד חושב על בית: השחקנים שיכולים להרעיד את ה-NBA

מאירווינג ועד תומפסון, מווקר ועד קאזינס: מחזור 2019 בשוק השחקנים החופשיים עמוס בכוכבים שיכולים לשנות את סדרי הכוח ב-NBA. לפני הטירוף שיחל הלילה, ניסיון לצייר תמונת מצב

קווין דוראנט. קשה להאמין שהפציעה תשנה את החלטתו
קווין דוראנט. קשה להאמין שהפציעה תשנה את החלטתוצילום: AFP
אלעד זאבי-צרובה
אלעד זאבי
אלעד זאבי-צרובה
אלעד זאבי

אם עד לפני מספר שנים דיבורים על שחקנים חופשיים היו מוגדרים כלחישות כל עוד לא נפתח יולי, הרי שהיום אין שום הגבלה על זמן או עוצמה. רב-סרן שמועתי יצא לפנסיה מזמן, והיום כל טוראי עם מקלדת רשאי להפיץ פייק-ניוז - או לחילופין, מידע פנימי מהשכן של הפודל של בן דודו השלישי של קווין דוראנט. בכל שנה מקפידים לדבר על מחזור השחקנים החופשיים של השנה הבאה, מעין תופעת לוואי בעידן האינטרנט, אבל חייבים להודות שמחזור 2019 מביא עמו כמה מהשמות הגדולים ביותר - כאלה שיכולים להשפיע על הכיוון בו ייפלו שאר אבני הדומינו בליגה. רגע לפני שהטירוף מתחיל, הנה ניסיון (כמעט חסר סיכוי) לראות איפה כל אחד עומד.

קצה הפירמידה

קווין דוראנט

גיל בתחילת העונה: 31
יעדים פוטנציאליים: ניו יורק, ברוקלין, גולדן סטייט
מצב צבירה: כנראה לא ישחק בעונה הקרובה (קרע בגיד האכילס)

השמועות: כבר שנה שלמה שצל עזיבתו של דוראנט מרחף מעל הווריירס, אבל ההנחה היתה שגם אם בעל הצל יעזוב, הוא יעשה זאת עם טבעת שלישית. זה לא קרה, והפציעה בסדרת הגמר היתה טוויסט לא נעים בעלילה, אבל בכל מקרה קשה להאמין שהסוף ישתנה. דוראנט עדיין צפוי לעזוב את הווריירס, אם להאמין לשמועות - שמתמקדות בשני היבטים: 1. הוא כועס על הווריירס שלכאורה דחקו בו לחזור מהר מדי ואז להיפצע שוב. 2. הוא כרת ברית אגודלים עם ה-BFF קיירי אירווינג, והשניים מחפשים דירת שותפים בשכונה נחמדה עם מספיק חניה בתקרת השכר לשני חוזי מקסימום. כנראה באזור ניו יורק.

התסריט המשוגע: דוראנט יקיים מסיבת עיתונאים משותפת עם בוב מאיירס, יחזיק את ידו ויזיל דמעה. בקול חנוק הוא יודיע לג'נרל-מנג'ר שבעולם שבו תמיד מחפשים אשמים, הוא רואה בו האשם הבלעדי בפציעה שלו. באותה נקודה הוא יקום, יפשוט את חולצתו ויחשוף מתחתיה גופייה של וושינגטון.

קוואי לנארד

גיל בתחילת העונה: 28
יעדים פוטנציאליים: קליפרס, טורונטו, ניו יורק, לייקרס
מצב צבירה: בשיא. ממוצע של אליפות לעונה מחוץ לטקסס

השמועות: קוואי לא הסכים להתחייב בשום שלב שיישאר בטורונטו - אפילו לא באופוריה של חגיגות האליפות. כבר שנה שאנחנו שומעים שהוא רוצה לחזור לקליפורניה, שם גדל ואכל מה שאכל כדי להצמיח כפות ידיים חייזריות. אלא שלאחרונה מתעקשות השמועות להעניק סיכוי מוגדל לטורונטו לשמור על הלנארדמאניה שאחזה בה; החל בסוכני נדל"ן שמעידים שנציגיו מחפשים לו בית בעיר ועד מנהלות מעונים שנשבעות כי הזוג לנארד כבר רשם את בתם לשנה הבאה (נותר מספר מקומות מצומצם). מצד שני, יש את הווידיאו ההוא שהעלתה אחותו של קוואי בזמן הפלייאוף, אחרי ניצחון של טורונטו, כשברקע נשמע דניס - דודו/מנהלו/סוכנו/עושקו - מפטיר "את יודעת טוב מאוד שהוא לא יישאר שם בעונה הבאה". מצד שלישי, בימים האחרונים גם מדברים על תיאום טלפוני עם דוראנט על חבירה באזור ניו יורק או לוס אנג'לס. אז כל אחד מוזמן להסיק בעצמו מסקנות שגויות.

התסריט המשוגע: ב-1 ביולי קוואי יטפס בעזרת ידיו בלבד את כל 533 המטרים של מגדל ה-CN, האייקון המפורסם בקו הרקיע של טורונטו. כשיגיע לפסגה ישלוף מגאפון, יצחק את צחוקו הקריפי מתחילת העונה ויבשר על חזרתו. "זה הבית", ישאג, "קואץ' פופ, תתחיל לצפות בסרטוני יוטיוב שמלמדים שזירת צמות. אני מגיע".

קוואי לנארד. גם בשלב האופוריה לא התחייב להישאר בטורונטוצילום: AFP

קומת האולסטארים

קליי תומפסון

גיל בתחילת העונה: 29
יעדים פוטנציאליים: גולדן סטייט, קליפרס, לייקרס
מצב צבירה: מושבת לפחות עד שלהי העונה (קרע ברצועה הצולבת)

השמועות: צריך לקרות משהו בסדר גודל של אמנזיה או השתלת אישיות כפויה של כל המעורבים כדי שתומפסון לא יחתום על חוזה מקסימום חדש במפרץ. ברגע שישימו בפניו נייר שיבטיח לו 190 מיליון דולר לחמש השנים הקרובות, זה אמור להפוך לרשמי - בלי קשר לסיטואציה עם דוראנט. אבל - וזה אבל מאוד דחוק - אם הנייר הזה יבושש לבוא, תומפסון "יסכים לשבת" עם קבוצות מלוס אנג'לס.

התסריט המשוגע: בזמן שעורכי הדין של הווריירס מנסחים את החוזה, לברון מנצל קשרים עם ידידו אילון מאסק ומטיס בטיל את תומפסון לירח (או למאדים). שם, בשיחה בארבע עיניים וגבה מחוברת אחת, הוא מבטיח לו שיגשים עבורו משאלה בכל יום אם יסכים להגיע ללייקרס. המשאלה הראשונה - קו ארבע נקודות - כבר סוכמה מראש עם אדם סילבר.

קליי תומפסון. מחכה לעורכי הדין של הווריירסצילום: AFP

קיירי אירווינג

גיל בתחילת העונה: 27
יעדים פוטנציאליים: ברוקלין, ניו יורק, לייקרס
מצב צבירה: מסוכסך

אם יש דבר טוב אחד שיקרה בשבוע הקרוב זה שהספקולציות סביב אירווינג סוף סוף ייפסקו

השמועות: כבר שנתיים שאירווינג דואג להעסיק כמעט באופן יומי את מדורי הרכילות. כן ימשיך בבוסטון, לא ימשיך, סיכם עם דוראנט במסדרון במשחק האולסטאר, קורץ לניקס ומפריח נשיקה באוויר לברוקלין. היתה אפילו שיחת התנצלות ללברון באמצע העונה, ופתאום גם הלייקרס הפכו אופציה ריאלית. ומה השמועות בבוסטון? שהרוקיז קיבלו הצעה ללבוש גופייה מספר 11. אם יש דבר טוב אחד שיקרה בשבוע הקרוב זה שהספקולציות סביב אירווינג סוף סוף ייפסקו.

התסריט המשוגע: דני איינג' מקבל מאירווינג הודעת וואטסאפ באמצע הלילה ("ער?"). שבע שעות של שיחת לב אל לב לאחר מכן - בעצם שש נטו, כי שעה מתוכה הוקדשה לטיעונים משכנעים של שני הצדדים בנוגע לצורתו של כדור הארץ - אירווינג מודיע שהוא נשאר בבוסטון. בראד סטיבנס מודיע שהוא עוזב.

קיירי אירווינג (משמאל). פתאום גם הלייקרס נראים כמו אופציה ריאליתצילום: Jeff Hanisch/רויטרס

קמבה ווקר

גיל בתחילת העונה: 29
יעדים פוטנציאליים: שארלוט, ניו יורק, לייקרס, דאלאס
מצב צבירה: מוכן לשמוע הצעות

השמועות: ווקר עשה בשנים האחרונות קולות של "שארלוט זה הבית", אבל עכשיו כשהוא שחקן חופשי מתחשק לו להיות קצת מחוזר. ככה זה כשהפיתרון לבעיה המרכזית של ההורנטס לא נראה באופק: זו עדיין קבוצת מרכז טבלה קלאסית, שלא מצליחה להשיג את השחקן הגדול הבא לצד ווקר ושקועה בבינוניות. ואם היא לא תצא ממנה כקבוצה, אולי זה הזמן של ווקר לצאת ממנה לבדו - כנראה לבוסטון, שעל פי דיווחים, כבר סיכמה איתו בקריצות על 141 מיליון דולר לארבע שנים.

התסריט המשוגע: במסגרת מאמציו לפתות את ווקר להגיע לטקסס, מארק קיובן שולח אותו במטוס פרטי לוורצבורג כדי שישמע ממקור ראשון כמה כיף לשחק בדאלאס. דירק נוביצקי, שבינתיים השמין ב-10 קילוגרמים, מרביץ בווקר תורה אגב חיסול קופסה של "בן & ג'ריס" בטעם סטיב נאש (וניל, מייפל וקארה קלאסי).

קמבה ווקר (מימין). אם ההצלחה לא תבוא לשארלוט, הוא יבוא אל ההצלחהצילום: Nell Redmond/אי־פי

ג'ימי באטלר

גיל בתחילת העונה: 30
יעדים פוטנציאליים: יוסטון, פילדלפיה, מיאמי, לייקרס, קליפרס, ניו יורק, ברוקלין
מצב צבירה: כל המרבה, הרי זה משובח

השמועות: יחד עם אירווינג, באטלר הוא עוד שחקן שנהנה לשגע את הליגה יותר מדי זמן. בשבוע האחרון התגברו הדיבורים מהכיוון של יוסטון, שאם להאמין לדיווחים, כבר התחילה לבדוק אפשרויות להעביר שחקנים משמעותיים למקומות אחרים בשביל להנחית את באטלר. מדד הפלוס-מינוס שלו הוא עדיין אחד הטובים בליגה, אפילו אחרי עונה סוערת במינסוטה ופילדלפיה, מה שהופך את הסחורה שלו למבוקשת במיוחד בקרב קבוצות שרוצות לעשות את הצעד הנוסף לאליפות. האיש עצמו, כנראה, ישמח לשמוע את כולן.

התסריט המשוגע: באטלר מתחיל להפיץ שמועות לפיהן יש לו "עסק לא גמור" במינסוטה, ונפגש עם ראשי המועדון רק כדי להטריל את קארל אנתוני טאונס ואנדרו וויגינס.

ג'ימי באטלר. פתוח להצעותצילום: Mary Altaffer/אי־פי

קומת כוכבי המשנה

קריס מידלטון

גיל בתחילת העונה: 28
יעדים פוטנציאליים: מילווקי, ברוקלין, ניו יורק, קליפרס, דאלאס
מצב צבירה: Show me the money

אומרים שמידלטון רוצה לחזור למילווקי, אבל הוא כבר הבהיר כי למד "שצריך לדאוג לעצמך ולמשפחה"

השמועות: מידלטון היה נושא כלים נהדר עבור יאניס אנטטוקומפו, ואפילו נבחר לאולסטאר ראשון בעונה שעברה, אבל הוא לבטח יחפש מקום שיעניק לו יותר מ-13 מיליון דולר לעונה. הבעיה הגדולה של הבאקס בניסיון להשאיר אותו היא שיהיו מקומות כאלו, במיוחד קבוצות פחות טובות עם יותר מקום בתקרת השכר. אז מצד אחד אומרים שהוא רוצה לחזור למילווקי, אבל מצד שני הוא כבר הבהיר כי למד "שצריך לדאוג לעצמך ולמשפחה".

התסריט המשוגע: הקליפרס מדהימים את העולם ומפתים את קליי תומפסון, מה שגורם לגולדן סטייט ללחוץ על כפתור הפאניקה ולהציע למידלטון חוזה מקסימום. סטף קרי מברך אותו בטוויטר ומסיים בהשטאג #האחיםספלאשהחדשים, אבל ברגע שהציוץ באוויר, הלב של כולם קצת נשבר.

קריס מידלטון, במדי מילווקי. יותר מעוד נושא כליםצילום: Morry Gash/אי־פי

טוביאס האריס

גיל בתחילת העונה: 27
יעדים פוטנציאליים: פילדלפיה, ניו יורק, ברוקלין
מצב צבירה: כמעט אולסטאר עם תג מחיר של אולסטאר

השמועות: האריס הימר על 80 מיליון דולר בקיץ הקודם, כשדחה את הצעת הארכת החוזה של הקליפרס ובחר לשים את כל האסימונים על עצמו. בשורה התחתונה זה כנראה ישתלם, אם כי קשה לדעת היכן. האריס הוכיח גם בפלייאוף שיש לו מה למכור, וגם אם הוא לא אולסטאר או שחקן שמסוגל להוביל בעצמו קבוצה עם שאיפות אליפות, הוא יהיה נכס ככוכב משני. ההנחה היא שהוא יתוגמל בהתאם, ובמידה שבאטלר יעזוב, אולי זה גם יקרה בפילדלפיה.

האריס, בין שני שחקני טורונטו. יהיה נכס ככוכב משניצילום: John E. Sokolowski/רויטר�

דיאנג'לו ראסל

אם הנטס יחתימו את אירווינג ושם גדול נוסף הם יוותרו כנראה על ראסל

גיל בתחילת העונה: 23
יעדים פוטנציאליים: כמעט כל מקום עם כסף
מצב צבירה: מוניטין משוקם

השמועות: לא מעט. אומרים שאחרי שהעיפו משם את כל מי שהיה בקבוצה כשראסל הפך מנודה בעקבות התקרית עם ניק יאנג, הלייקרס מעוניינים באיחוד עם השחקן שבעטו מחוף לחוף. ראסל הוא אמנם שחקן חופשי מוגבל, אבל הנכונות של הנטס להשוות הצעות תלויה בהצלחה שלהם בשוק השחקנים החופשיים - כשהכוונה כאן היא לצמרת הפירמידה. אם יחתימו את אירווינג ושם גדול נוסף, יוותרו כנראה על ראסל, שיהפוך שם חם (ויקר) בקרב חצי מקבוצות הליגה.

דיאנג'לו ראסל (מימין). מחוף לחוף במהירות שיאצילום: Bill Streicher/רויטרס

קומת פרסי הניחומים

ניקולה ווצ'ביץ'

גיל בתחילת העונה: 28
יעדים פוטנציאליים: אורלנדו, בוסטון, סקרמנטו, דאלאס
מצב צבירה: יותר טוב מזה הוא לא יהיה

השמועות: עונת השיא של ווצ'ביץ' בקריירה, במהלכה נבחר לאולסטאר והוביל את המג'יק לפלייאוף, לא היתה יכולה להגיע בתזמון טוב יותר. עם 20.8 נקודות ו-12 ריבאונדים למשחק, הוא צבר את המדד ה-15 בטיבו בליגה (25.5) ונכנס לרשימת הקניות של לא מעט קבוצות שהיו שמחות לקצת יציבות התקפית מהאיש הגדול שלהן. בוסטון, שצפויה לאבד את אל הורפורד ואירווינג, צפויה לצלצל, והיא לא תהיה לבד על הקו - אבל השאלה אם ווצ'ביץ' בכלל יענה. על פי השמועות, הוא יאריך חוזה באורלנדו תמורת 100 מיליון דולר.

ווצ'ביץ' (משמאל). מתמקד המשחקים, לא בטוח באילו מהםצילום: John Raoux/אי־פי

דמרכוס קאזינס

גיל בתחילת העונה: 29
יעדים פוטנציאליים: גולדן סטייט, בוסטון, ניו יורק, לייקרס
מצב צבירה: כבר לא פצוע, אבל סימני השאלה עדיין כאן

השמועות: באופן כללי, עד כמה שניתן היה לקלוט את הסאבטקסט, סטיב קר לא ממש משוגע על קאזינס - שסבל בסדרת הגמר מעליות וירידות, כולל הרבה שגיאות הגנתיות. אבל כשבפתח עונה ללא דוראנט ותומפסון (לפחות ברובה), אולי קר יעדיף לבלוע צפרדעים מסוימות בשביל הכישרון ההתקפי שקאזינס מביא עמו. כך גם בוסטון או הלייקרס, שם גם יוכלו לשחזר את מיטב הלהיטים של הצמד "בוגי והגבה".

קאזינס (מימין), לצד קר. שלב בחירת הצפרדעיםצילום: Jeff Chiu/אי־פי

אל הורפורד

גיל בתחילת העונה: 33
יעדים פוטנציאליים: ניו אורלינס, דאלאס, פילדלפיה, בוסטון
מצב צבירה: רוצה ליהנות מכדורסל

השמועות: מצד אחד, האיש ויתר על אופציה ל-30 מיליון דולר בעונה הבאה בשביל לראות מה עוד יש בשבילו בחוץ, במה שעשוי להיות החוזה הארוך האחרון עליו יחתום. מצד שני, בוסטון עדיין לא ויתרה על אחד העוגנים שלה בשנים האחרונות, וצפויה להציע לו סכומים נאים. מספרים גם שיש קבוצה שכבר דיברה עם סוכניו על חוזה לארבע שנים תמורת 112 מיליון דולר. דאלאס מכחישה, וכולם יודעים מה זה שווה בדרך כלל.

אל הורפורד. עשוי להיות החוזה הארוך האחרון עליו יחתוםצילום: Michael Dwyer/אי־פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניהו בכנסת, השבוע. כבר אין במחנה שלו מי שיעקמו פרצוף אל מול תעמולה יהודית־לאומנית בוטה

נתניהו כבר ניצח בקרב על היהדות, וזה ישמש אותו היטב בבחירות

קלריס חרבון. "פעם עורכת דין אמרה לי בדיון שהצמידים שלי מרעישים. אמרתי, אלה לא הצמידים, אני מרעישה לך בעיניים"

"אני לא גולה פוליטית, אני פרחה פוליטית"

ח"כ איתן גינזבורג. פגיעה ישירה ובוטה בחופש העיתונות

גם מפלגות המרכז-שמאל רוצות לפגוע בחופש העיתונות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ