נחשפה הקלטת השיחה בין מגדל הפיקוח למסוק של קובי בראיינט: "אתה טס נמוך מדי"

כלי התקשורת בארצות הברית פרסמו שמות של כמה הרוגים נוספים באסון, ביניהם אלישה אלטובלי, ששיחקה עם ג'יאנה בקבוצת הכדורסל שאימן קובי בראיינט, וגם אביה ואמה. סיבת התאונה עדיין אינה ברורה, אולם נראה כי תנאי מזג האוויר לא היו אמורים לאפשר את הטיסה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת ההתרסקות. גורמי ההצלה היו צריכים לטפס רגלית על ההר
זירת ההתרסקות. גורמי ההצלה היו צריכים לטפס רגלית על ההרצילום: Jayne Kamin-Oncea/רויטרס
ספורט הארץ

שעות ארוכות אחרי התרסקות מסוקו של קובי בראיינט, עליו היה השחקן האגדי, כמו גם בתו ג'יאנה ועוד שבעה בני אדם, והרשויות בארצות הברית עדיין לא מפרסמות מה גרם לתאונה. מפקד משטרת מחוז לוס אנג'לס התייחס למתחם התאונה כ"סיוט", בעיקר בשל הגישה הבעייתית לזירה, שהפכה גרועה עוד יותר בשל סקרנים שחסמו את הדרכים. גורמי הצלה שהיו מעורבים בטיפול בתאונה מספרים שהיו צריכים לטפס רגלית על ההר כדי להגיע לזירה, במה שהקשה משמעותית על מאמצי זיהוי ההרוגים.

החדשות בדבר זהות ההרוגים הפכו את הטרגדיה לנוראה עוד יותר. כלי התקשורת בארצות הברית דיווחו כי בין ההרוגים היו גם שלושה בני משפחה אחת, אחרת: אליסה אלטובלי, חברתה של ג'יאנה לקבוצת הכדורסל לוס אנג'לס ליידי מאמבה, אותה מאמן בראיינט, ושני הוריה - ג'ון אלטובלי, מאמן בייסבול במכללות, ואשתו קרי. אליסה, לפי הפרסומים, היתה חברה קרובה של ג'יאנה בראיינט. גם כריסטינה מאוזר, עוזרת מאמן בכדורסל לילדות, נהרגה בהתרסקות, ואת דבר מותה אישר בעלה.

אנשים מתאספים בזירת ההתרסקות. סקרנים שחסמו את הדרכיםצילום: KYLE GRILLOT/רויטרס

אף שהסיבה לתאונה לא אושרה סופית, כלי התקשורת בארצות הברית מספרים על ערפל כבד שהיה מעל אזור לוס אנג'לס, לרבות קלאבסס, שנגרם כתוצאה מ-100% לחות. בשל הערפל הכבד, כך לפי כלי התקשורת, רשויות בקרת התעופה השאירו את המסוק באוויר וחיפשו לו מסלולים חלופיים, ובשל הראות הלקויה, לא מן הנמנע שהמסוק לא ראה את צלע ההר שבה התנגש. דובר משטרת לוס אנג'לס, ג'וש רובנסטין, התייחס למזג האוויר ואמר שמסוקי המשטרה קורקעו בשל הראות הלקויה. "תנאי מזג האוויר היום לא איפשרו טיסה", אמר, וציין שהתנאים לא הגיעו למינימום הדרוש גם כדי לבצע משימות שיטור.

בשעות האחרונות נחשפה הקלטת השיחה בין מגדל הפיקוח למסוק, זמן קצר לפני שהתרסק. בין היתר ניתן לשמוע כיצד פקח הטיסה במגדל מנסה לכוון את הטייס במזג האוויר הקשה. לפני שהמסוק התנגש בצלע ההר, ניתן לשמוע את המלים "אתה טס נמוך מדי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ