לברון ויאניס יחזרו לשחק? אדם סילבר אופטימי ומציג שלושה תרחישים לחזרת ה-NBA

הקומישינר של הליגה שמושבתת בשל התפרצות נגיף הקורונה התראיין ל-ESPN וסיפר על האפשרויות שעומדות בפני הליגה. "דיברנו על האפשרות לקיים משחק צדקה"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם סילבר. מחפש דרכים להחזיר את הליגה
אדם סילבר. מחפש דרכים להחזיר את הליגהצילום: BENOIT TESSIER/רויטרס
ספורט הארץ

הקומישינר של ה-NBA, אדם סילבר, התראיין בתכנית ספורט סנטר של רשת ESPN אמש (רביעי) וסיפר על הדרך שבה הליגה מנסה להתמודד עם המשבר בעקבות התפרצות וירוס הקורונה. סילבר סיפר שאחת האופציות להחזרת המשחק היא קיום של משחק או תחרות צדקה בו יוכלו לצפות מיליוני האוהדים של הליגה שתקועים בבית.

בנוסף, אמר סילבר שהוא לא בטוח כיצד ייראה לוח הזמנים של ה-NBA אם ניתן יהיה לסיים את העונה והוא לא מוכן עדיין לחשוב על האפשרות שהליגה תיאלץ לבטל את העונה אך שהוא מכיר בעובדה שהלוח הזמנים ייאלץ להיראות אחרת.
בטווח הקרוב, הוא אמר שהוא וכל קבוצות הליגה שוקלים כמה תרחישים למתי ואיך ה-NBA יכולה לחזור לשחק.

"מה הם התנאים שאנחנו צריכים כדי לחזור?" אמר סילבר, "אנחנו מסתכלים על שלושה דברים שונים", אמר סילבר, " הראשון הוא האם אנחנו יכולים לחזור ולשחק מול 19,000 צופים באולמות? האופציה השניה שאנו צריכים לשקול היא להתחיל בלי האוהדים ומה זה אומר. תיאורטית, אם יש לנו קבוצה של שחקנים וצוות מסביבם ואפשר לבדוק אותם ולנהוג לפי הפרוטוקול, הרופאים ורשויות הבריאות יכולים לאשר שזה בטוח לשחק".

"האופציה השלישית, המשיך סילבר, "היא לפעול למען האנשים שנמצאים עכשיו בבית בלי ספורט בטלוויזיה. דיברנו על האפשרות בה יהיו תנאים לקבץ מספר שחקנים שיכולו לשחק, אולי בסוג של תחרות צדקה עבור תרומה גדולה. בגלל שאנשים תקועים בבית אני חושב שהם זקוקים להסחת הדעת".

סילבר נשאל האם הוא מאמין שהליגה אכן תחזור השנה. "אני תמיד אופטימי", ענה סילבר, "אני רוצה להאמין שנוכל להציל לפחות חלקים מהעונה הזאת. השחקנים רוצים לחזור לשחק, כל אחד מהם נלחם בגיל המתקדם. שנה אבודה יכולה לפגוע בהם הרבה יותר מבאנשים אחרים. נעשה הכל כדי שנוכל לחזור לשחק כדורסל, אבל כמובן שהביטחון של השחקנים והאוהדים קודם לכל. נחזור רק כאשר רשויות הבריאות יאשרו לנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ