ספורט הארץ

בעוד ונסה בראיינט מנהלת תביעה נגד האחראים לתאונת המסוק שהובילה למותם של קובי בראיינט ובתם ג'יאנה, הלילה (בין שישי לשבת) פירסמה משטרת לוס אנג'לס פרטים חדשים מהתאונה, שאירעה לפני ארבעה חודשים על הרי קלאבסס, קליפורניה, כשהנוסעים היו בדרך לצפות במשחק כדורסל של האקדמיה של בראיינט.

ראשית, במשטרה הבהירו כי בדמם של איש מהנוסעים או הטייס לא נמצאו שרידי אלכוהול או סמים. קביעה נוספת היתה כי כלל הנוסעים מתו ברגע התאונה, מאחר שסבלו מ"פציעות קטלניות" בעצם ההתרסקות, שהתרחשה כשהמסוק במהירות של כ-300 קמ"ש, ממנה החלה גם שריפה.

באשר לבראיינט, שמותו זעזע את עולם הספורט, המשטרה מסרה כי זהותו אומתה באמצעות טביעות אצבע לאחר שגופתו נמצאה בקרבת ההריסות. על פי המשטרה, מומחים שנכחו בזירה זיהו קעקוע של כתר על כתף ימין של בראיינט, ומעליו קעקוע נוסף עם שמה של אשתו ונסה. על זרוע ימין הוטבעו גם שמות ילדיו: ביאנקה בלה, נטאליה דיאמנטה וג'יאנה מריה-אונור, שכאמור נהרגה גם היא בתאונה. שמה של בתו הרביעית, קאפרי קובי (בת השבעה חודשים בעת מותו), טרם קועקע.

קובי בראיינט ואשתו ונסהצילום: AFP

בפרטים החדשים שפורסמו לא צוינה סיבת ההתרסקות, שאמנם נגרמה כתוצאה מערפל כבד אך עדיין אינה ברורה באופן חד-משמעי. במשטרת לוס אנג'לס דיווחו כי לא נמצא סימן לכשל טכני, אך כי למסוק עצמו לא היתה מערכת שמתריעה על סכנות ותקלות - בניגוד לנהלים.

בתאונה נהרגו גם ג'ון אלטובלי, מאמן באקדמיה של בראיינט, אשתו קרי ובתם אליסה; כריסטינה מאוסר, עוזרת המאמן; ושרה צ'סטר ובתה פייטון. אליסה ופייטון היו חברותיה של ג'יאנה לקבוצה.

עשן עולה ממסוקו של קובי בראיינט לאחר ההתרסקותצילום: AFP

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ