קליבלנד ניצחה את גולדן סטייט ועלתה ל-1-2 בסדרת גמר ה-NBA

ג'יימס, הלילה. יכול להרשות לעצמו לחייךצילום: אי־אף־פי
עדכונים

רבע רביעי (36-24)

חמש נקודות רצופות עם פתיחת הרבע מורידות את הפיגור של הווריירס ל-72-60. הקאבס עם שלושה איבודים רצופים. פתיחה רעה של הרבע האחרון מבחינת המארחים. שלשה של איגודלה כבר מורידה את הפיגור לחד ספרתי, בלאט מזעיק פסק זמן. קליבלנד חוזרת מפסק הזמן עם סל יפה של מוזגוב אחרי אסיסט מלברון. גולדן סטייט כבר מתקרבת מרחק שש נקודות אחרי סל של ברבוסה, קליבלנד בדקות רעות. 2-13 לווריירס ברבע אחרי 3:13 דקות. שלשה של קארי קובעת 77-73, 7:22 דקות לסיום. לברון מגיב מיד עם סל אחרי חדירה בצד השני.

קארי קולע אחרי חדירה נאב וקובע 79-76, 5:33 דקות לסיום. משחק של פוזשן אחד. אלי-אופ נהדר בין דלאבדובה ללברון מחזירה את היתרון של קליבלנד לחמש נקודות, 76-81, 4:18 דקות לסיום. שלשה של קארי קובעת 81-80, 2:42 דקות לסיום המשחק. דלבדובה - כן, שוב הוא - מגיב עם מהלך של סל ועבירה בצד השני. קארי עם איבוד לא מחויב, 2:04 לסיום. שלשה של לברון מעלה את קליבלנד ליתרון שבע נקודות, 80-87, 1:40 לסיום. המשחק בידיים של הקאבס, עכשיו עליהם רק לא לאבד אותו. גרין מחטיא את השלשה בחזרה מפסק הזמן, כדור בידיים של קליבלנד כשנותרו עוד 1:31 דקות לשחק. קארי צולף שלשה מטווח ארבע. לברון מחטיא זריקה קשה מחצי מרחק, אך מצליח לגרום לקארי לאבד בצד השני, דלבדובה משתלט על הכדור וסופג עבירה. האוסטרלי קולע שתיים מקו העונשין, 20 נקודות יש לו הערב, וקובע 83-90, 51 שניות לסיום. לברון חוטף את הכדור בהוצאת החוץ של הווריירס בחזרה מפסק הזמן, במהלך שככל הנראה חותם את המשחק.

סדרה של טעויות מצד קליבלנד הופכות את הדקה האחרונה למותחת, שלשה של קארי קובעת 92-88, 27.9 שניות לסיום. לברון קולע שתיים מהקו, קארי מגיב עם שלשה בלתי אפשרית, 94-91, 18.8 שניות לסיום. לברון נשלח לקו כשעל השעון נותרו עוד 16.8 שניות. הוא קולע את שתי הזריקות, 91-96.

רבע שלישי (18-28)

קארי עם עוד החטאה, הוא עם שלוש נקודות ב-22 דקות, ו-1 מ-8 מהשדה. בינתיים, בצד השני, חמש נקודות רצופות של דלבדובה מעלות את היתרון המקומי לעשר נקודות, יתרון השיא הלילה. גולדן סטייט חוזרת עם התקפה רעה מפסק הזמן, אבל תומפסון בכל זאת מצליח לייצר את מהלך הלילה - דנאק על הפרצוף של מוזגוב. גרין מבצע את העבירה הרביעית שלו מוקדם מדי ברבע השלישי. שמפארט נרדם בהגנה ומאפשר לתומפסון לצלוף שלשה מהפינה. דלבדובה ממשיך במשחק הנהדר שלו כשהוא מגיב בשלשה משלו. קארי מגיב מיד בצד השני. סל השדה השני שלו הערב, 6:19 דקות לסיום הרבע.

שלשה של ג'יימס בהתקפת המעבר אחרי איבוד של קארי, במשחק איום, מעלה את הקאבס ליתרון השיא שלהם הלילה, 11 נקודות, 48-59. דלבדובה על האסיסט. קליבלנד חוזרת מפסק הזמן עם חמש נקודות רצופות, והיתרון קופץ ל-48-66, הפרש השיא בסדרה. קצת יותר משלוש דקות לשחק ברבע. דאנק של מוזגוב קובע 20 הפרש, קארי מגיב בשלשה שמרגיעה מעט את האולם. הקבוצה של בלאט מחזיקה את הווריירס על 18 נקודות בלבד ברבע, בתצוגה הגנתית מרשימה.

רבע שני (17-20)

שלוש נקודות רצופות של גולדן סטייט בפתיחת הרבע קובעות 24-23. שמפארט, שנפגע בכתף ברבע הראשון וירד לקבל טיפול, יהיה כשיר להמשך המשחק. סל של איגודלה כבר קובע שוויון, פחות משתי דקות בתוך הרבע. סל של לברון אחרי חדירה בתוספת שלשה של סמית' (3 מ-3 מהשדה), שולחים את קר למזכירות. סל של לברון אחרי חדירה נוספת קובע 28-34. ג'יימס עם 11 נקודות עד כה. גרין שוב מגיע ברגע קשה עבור קבוצתו, הפעם עם שלשה שמורידה את הפיגור לשלוש נקודות, פחות משש דקות לסיום המחצית הראשונה.

שלשה של שמפארט מאסיסט של ג'יימס קובעת 31-38. לי מגיב בצד השני עם דאנק קליל. ארבע נקודות רצופות של איגודלה מחזירות את גולדן סטייט מרחק שלוש נקודות מקליבלנד, 40-37, 2:15 דקות לסיום המחצית. קליבלנד מסיימת את הרבע עם שלשה של ג'ונס ויתרון 37-44.

דלבדובה ותומפסון באים לעזרת ג'ונס, הלילה בקליבלנדצילום: רויטרס

רבע ראשון (20-24)

שתי הקבוצות פותחות עם החמישיות הרגילות שלה. קליבלנד עם דלבדובה, שמפארט, ג'יימס, תומפסון ומוזגוב. גולדן סטייט עם קארי, תומפסון, בארנס, גרין ובוגוט. קליבלנד פותחת עם סל של לברון אחרי חדירה, בצד השני איבוד של גרין. אחרי סל של תומפסון מריבאונד התקפה, קארי מגיב עם שלשה בזריקה הראשונה שלו הלילה.העוד סל של לברון בצבע קובע 5-8, 8:21 דקות לסיום הרבע. קארי מחטיא שלשה עם החזרה מפסק הזמן, 1-3 יש לו בינתיים מהשדה. בצד השני, ג'יימס קובע 5-12 אחרי דאנק קל. גרין מוריד את ההפרש לארבע אחרי מהלך של סל ועבירה.

בדיוק כשגולדן סטייט מגיעה מרחק שתי נקודות מהקאבס אחרי סל של ליבינגסטון, ג'ונס מגיע כדי לעשות מהלך של ארבע נקודות. 16-22 למארחים, 3:09 דקות לסיום הרבע. סל של אזילי מחצי מרחק מחזיר את הווריירס מרחק שתי נקודות, פחות מדקה לסיום הרבע. תומפסון מגיב עם סל אחרי עוד ריבאונד התקפה שלו, השלישי הלילה.

דלבדובה מול קארי, הלילהצילום: אי־אף־פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ