ואולי ישראל פשוט לא מתאימה למונדיאל?

רק כשנבין שאיננו מעצמה נוכל לאמץ סגנון ההולם יותר את מידתנו. עד אז, לא יזיק לנבחרת מאמן עם קצת שמחת חיים, גיא לוזון למשל

חיים ברעם
חיים ברעם
כל העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כבר שנים רבות אני נמנה, באורח בלתי פורמלי כמובן, על קבוצה קטנה של פרשנים שמנסים ללמד את מאמני הכדורגל של נבחרת ישראל שיעור בסיסי בחשבון. עוד לפני 28 שנים דרשתי מהם בטור הזה להבין, שמוטב לנצח משחק אחד ולהפסיד את השני מאשר לסיים שני משחקים בתוצאת תיקו.

שלמה שרף, חרף מגרעותיו הבולטות כפרשן טלוויזיה, היה המאמן הלאומי היחיד שהבין את האמת הפשוטה הזו. אברם גרנט ואלי גוטמן, הנהנים מתדמית הרבה יותר מתוחכמת מזו של שרף, לא הבינו ולא הפנימו דבר. גרנט היה השמרן הקיצוני ביותר שמילא את תפקיד כפוי הטובה הזה, וניסה להשתית קריירה שלמה על ההישג המפוקפק שהנבחרת לא מפסידה. "הפסד וניצחון שווים שלוש נקודות; שתי תוצאות תיקו שוות רק שתי נקודות", אמרתי לו פעם בשידור חי בטלוויזיה. בתגובה קיבלתי חיוך שחצני ממנו והשמצות מקהל החנפנים שהקיף אותו תמיד. חסידים שוטים יש בארץ גם לז'וזה מוריניו, איש שמסב יותר נזק למקצוע מאשר גרנט וגוטמן, אבל זה רק טבעי שאנחנו מתעניינים מאוד במה שקורה בחלקת האלוהים הקטנה שלנו. גם מי שרצה מאוד שישראל תגיע לטורניר המונדיאל בברזיל 2014 הבין שאנחנו פשוט לא מתאימים למעמד הזה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ