מחוץ לקווים

כשהמשחק נגרר לפיזיות קיצונית, זה הזמן של ג'ון אוגו לפרוח

העובדה שמיגל ויטור שוב היה שם כדי לחפות על ג'ון אוגו מאחור איפשרה לקשר הפועל באר שבע לתת נוק-אאוט לקישור של מכבי תל אביב, ולשלוח את שחקניה הביתה כשעל הרגליים של כל אחד מהם היה גם קצת מאוגו

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1. יש דרכים אסתטיות יותר לנצח משחק, אבל ג'ון אוגו - אחד שמצחצח שיניים עם סכין וגם יהלום יחשוב פעמיים לפני שהוא נכנס איתו לתיקול – לא שמע עליהן. את ההטעיות, חלקן מוצלחות מספיק כדי להטעות אפילו את השופט, הוא משאיר למאור מליקסון. אין לו פנאי לתעלולי רגליים ואחיזת עיניים, הוא ניגש ישר לעסק, ישר מאוד.

כשהוא עוקר את הכדור מהרגליים של מישהו אחר, אוגו נראה כאילו הוא הפיתרון לכל הצרות. אבל גם אחד כמוהו זקוק לפוליסת ביטוח. לזו שלו קוראים מיגל ויטור. הבלם מאפשר לאוגו להיות אוגו – ללחוץ גבוה, ללכת בכל הכוח על הכדור מבלי לחשוש מה יקרה אם במקרה לא ישיג אותו. האגרסיביות של אוגו היא לא רק פיזית אלא בעיקר רעיונית – המוכנות ללחוץ גם בסיטואציות גבוליות נשענת על ביטחון גבוה, ביטחון שאי אפשר לשאוב רק מאותו קול פנימי שמתעקש לשכנע שיהיה בסדר. צריך משהו ממשי. כשוויטור מסייר מאחורי גבו, ייתכן שעם אוזניה ומשקפי שמש, אוגו יודע שיהיה בסדר - את הכדור שהוא לא ירוויח, ויטור כבר ירוויח. ואכן, במשחקו הראשון של הפורטוגלי מזה קרוב לארבעה חודשים, אוגו נראה כמו אחד שמצא משהו מחדש, בעיקר את התעוזה הדרושה כדי להיות הוא עצמו.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ