פרשנות |

יחד עם נשיא המדינה ועומרי כספי: ייתכן שמכבי תל אביב כובשת מחדש את הישראליות?

נכון, זה היה ניצחון רע מול קבוצה בינונית כמו הכוכב האדום, אבל המשחק היה בעל משמעות סמלית גדולה מכך. עם ברכות מהנשיא ריבלין, תצוגה של ישראלי אמיתי כעומרי כספי ומנות פטריוטיזם בין הרבעים, המכביזם זכה למפגש מרגש וקיטשי עם הישראליזם

אייל גיל
אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל
אייל גיל

מכבי תל אביב הרגישה בשנים האחרונות שהמדינה בורחת לה. כבר אין גביעי אירופה, אין טלפונים נרגשים ומקוטעים מראש הממשלה, אין שידורים בערוץ ציבורי. וכשההישגים נעלמים, מתפוגג הדיבור, נכבית מדורת השבט. כבר לא הקבוצה של המדינה.

אתמול (חמישי) אולי, רק אולי, התחיל הצעד הראשון בדרך לכיבוש המחודש של הישראליות. נכון, זה היה רק משחק מול הכוכב האדום, אבל המשמעות הסמלית שלו היתה גדולה יותר מניצחון רע על קבוצה בינונית. עשר הדקות לפני פתיחת המשחק והרבע הראשון היו מפגן של קאמבק מרגש וקיטשי בין המכביזם לישראליזם. אין ביקורים אצל הנשיא? אז ריבלין מבקר בהיכל ומברך את יושב הראש המיתולוגי, עורך דין (כך הדגיש הכרוז) שמעון מזרחי, שמעון בוסקילה שר המנון גלגלצי לכבודו, ונסיים כמובן בשירת התקווה. ואם זה לא הספיק, אז בחצי השני היו גם הוקרת תודה לקצין קרבי חרדי לשעבר וסטנדינג אוביישן לאלוף העולם שגיא מוקי, עבור מי שלא קיבלו מספיק פטריוטיזם למחזור הדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ