אודי שרבני

1. אין לי למי - ככה נפתחים סיפורים על כלום: בוקר אחד אתה קם ורואה שאין לך למי. אם אתה שחקן כדורגל, אתה קם, רואה שאין לך למי ומלווה זאת בתנועות ידיים. עכשיו, עליך לזכור שסביבך עוד עשרה שחקנים שכולם מתלוננים שאין להם למי, ובנוסף, גם לקבוצה היריבה יש 11 שחקנים שמתלוננים שאין להם למי.

זוכר את המשפט הזה מהילדות? המאמן פונה אליך ומבקש שתמסור כבר, ואתה אומר "אין לי למי", ואז הוא מסתכל עליך במבט זועם ואומר "אין לך למי, אה? אני אראה לך מה זה אין לי למי". אז ככה בדיוק המחצית הראשונה והכתיבה עליה.

2. מחצית שנייה - ולמה לא היה למי? כי כולם נשארו במקומות שלהם - לא נטשו את העמדות, במובן הטוב של המלה. לא הנטישה הלא אחראית, השגורה על לשוננו כדרך קבע, אלא נטישה בשביל להפתיע, נטישה כי יש לך עוד מה לעשות בעולם הזה, כי נולדת להגשים את חלומותיך.

ברוכיאן מתחבר מאחורי שרון לוי, אתמולצילום: בוקוב שרון

שחקני חיפה נתקעו כי המערך שלהם היה תגובת נגד לבית"ר, ושחקני בית"ר נתקעו כי הם פשוט היו לא. לא טובים, לא נמרצים וכו'. והנה, הגול הפשוט של בית"ר: אינבינדר יצא מאחור, בן שושן הוריד לו נהדר מכדור של ברוכיאן, גול. כי הוא נטש והתקדם. עם הדקות שחקני חיפה הבינו שהם צריכים לעמוד בפני עצמם ולא כתגובת נגד, אבל באיחור.

3. מכתב לברוכיאן - תקשיב אבירם. אתה לא מסוג השחקנים שמוסיפים הבעות פנים בשביל להראות שהם מתאמצים. וזה בסדר, השחקנים שעושים זאת הם מייצרי לובי אינסופי, והאוהדים שנופלים למניירות האלה הם קצרי הזיכרון ביקום: ירימו אותך היום, יקללו אותך מחר. שנינו יודעים את זה. אבל הנה לך משחק, הפועל חיפה באיצטדיון רמת גן המרווח, טיימינג נפלא, פורמה של קבוצתך, אתה קפטן, יש לך את זה - ואני מדבר רק על פעולות, לא על השקעה. מה קורה? איפה אתה? אתה לא מבין שזה בדיוק הזמן שלך לבוא ולהחזיר את עצמך? זה בדיוק זמן התפר בו לשחקנים מסוגך נוצר החופש האינסופי שיכול להחזיר להם את עצמם.

פסקול המשחק: "עברית שפה קשה", יוסי בנאי ורבקה מיכאלי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ