זרע הפורענות של דרור קשטן

מאמן האדומים, בדיבורו המרומז ולעתים נדירות היותר מפורש, מבקש מעט כבוד למורשת ארוכת השנים שהוא מביא עמו. וכאן בדיוק טמון גם זרע הפורענות שמאיים עליו

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

1. דרור קשטן אומר שהוא לא נעלב כאשר אוהדי הפועל תל אביב קוראים בשמו של אלי גוטמן. כמאמן המעוטר ביותר בישראל, קשטן מרשה לעצמו לנפנף מעליו אחד בשם גוטמן. כמי שנמצא בצמרת האימון כבר יותר מ-30 שנה, טבעי שלא יתרגש יתר על המידה ממי שהרשים עם באר שבע והפועל חיפה בשנות התשעים, ביצע קאמבק מדהים בהפועל ת"א ומוזכר עתה כמועמד מוביל לנבחרת ישראל. אלו יותר הבלחות מאשר קריירה עקבית. קשטן כבר היה בכל המקומות הללו מזמן. תאמינו או לא, גם השם שלו הושמע עשרות פעמים על ידי יציעים רוטטים מאושר וגאווה.

גוטמן אינו זה שמונע מאוהדי הפועל תל אביב להתחבר לקשטן. לפחות כאשר עסקינן בחלק המציאותי יותר של אוהדי הפועל, שיודע להודות לגוטמן על רגעים של כדורגל קסום, דאבל היסטורי והופעות מכובדות במפעלים האירופיים. אלו היו ימים יפים, אבל קצרים מכדי להגיע למסקנות מרחיקות לכת. אם לוקחים בחשבון את העובדה שקשטן קיבל את הפועל הנוכחית בלי השחקנים שעשו את גוטמן לא פחות משהוא עשה אותם, פתיחת עונה מהוססת היא עניין טבעי.

קשטן, בדיבורו המרומז ולעתים נדירות היותר מפורש, מבקש מעט כבוד למורשת ארוכת השנים שהוא מביא עמו. וכאן בדיוק טמון גם זרע הפורענות שמאיים עליו. הזיכרונות של אוהדי הפועל מקשטן כוללים דאבל יפהפה, מסע אירופי קסום, אבל גם לא מעט רגעים של חמיצות, רוגז, דווקאיות וכדורגל עצור. אחרי קדנציה מביכה בנבחרת הלאומית, החשש הגדול שלהם הוא שנחתה עליהם מכה כפולה: קשטן עם כל המניירות המאיימות שלו, אבל בלי יכולות האימון של פעם.

אוהדי הפועל תל אביב זועמים על קשטןצילום: אסייג אילן

פתיחת עונה משכנעת יותר היתה מפחיתה מעט את החששות הללו, ומטפלת טוב יותר בזיכרון הסלקטיבי, אלא שקשטן המאמן מתקשה להציל את קשטן האדם. הכדורגל חמוץ וסתמי, האיתנות מול הבעלים נרמסה וגם חדר ההלבשה כבר לא מפחד. אפילו ניצחון בעכו לא משנה את העובדה שיוסי אבוקסיס עדיין נשמע כחלופה מוצלחת יותר מאגדת דרור קשטן. מוזר.

2. אלישע לוי, לעומת קשטן, אינו מתבייש להודות שהוא נעלב כאשר מפקפקים בעבודתו. במובן מסוים, בעצם ההודאה הזאת הוא עולב בפוגעים בו. אוהדים ואנשי תקשורת בעיקר. אלה שלא מסוגלים להעריך שלוש עונות מצוינות שלו בחיפה, מתעקשים להנציח אותו כאלישע לוי מ"בית שאן סרט מלחמה", ומלהגים על האפשרות שיודח מתפקידו לנוכח פתיחת עונה מגומגמת.

ייתכן שזה בגלל הרי"ש המתגלגלת, התסרוקת מהאייטיז והלבוש הלא מסוגנן, אבל כל אלה רחוקים מלהרשים את המעסיק של לוי ואת היושבים בחדר ההלבשה. אמת, חיפה של פתיחת העונה מתקשה לשכנע. היא נראית כבויה, חסרת מעוף ונעדרת היררכיה. סיטואציה לא פשוטה, אבל בשלוש העונות האחרונות היו גרועות ממנה ואלישע לוי הצליח להוציא מהן בסיום כמעט את המקסימום. זה בטח שווה קרדיט גדול יותר ממה שניתן לו כרגע. מוזר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ