הרווח וההפסד של נבחרת הדיוויס

ליאור מור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור מור

לפני שש שנים ברמת השרון גילינו את אנדי מארי. מי יודע מה נחשוב בעוד כמה שנים כאשר נביט לאחור על שלושת הימים בספטמבר 2011 מול קנדה. ואשק פוספיסיל התגלה ככישרון עולה, שמסוגל לעמוד בלחץ כבד ולייצר טניס משובח ברגעים הקובעים. בשנים הבאות הוא עומד לגרום הרבה כאבי ראש ליריבים בסבב, וגם בגביע דייויס. קנדה של פוספיסיל, מילוש ראוניץ' כשיר ודניאל נסטור - כל עוד יחזיק מעמד בגילו המתקדם (39) - תהיה נבחרת מסוכנת ועמוקה, שמסוגלת לנצח כמעט כל יריבה.

במידה רבה, הידיעה שקנדה עשויה להגיע רחוק בשנים הבאות היא שמגבירה את תחושת התסכול מהמפגש הזה. כי כאשר ראוניץ' נוכח-נפקד, פוספיסיל עדיין צעיר כל כך, ולטובתנו עומדים גם החום המעיק והקהל הנהדר, היתה לישראל אפשרות לנצל את נקודות התורפה הקנדיות הזמניות ולחזור לבית העליון. גם במשחק של דודי סלע ביום הראשון, גם במשחק הזוגות בשבת ואפילו במשחק של אמיר וינטרוב אתמול, התחושה היתה שהמהפך קרוב. כל כך קרוב, ובסוף גם הכי רחוק.

עתה, הדרך חזרה לבית העליון תהיה קשה. הסיכוי להגרלות ביתיות נוספות נמוך, היריבות הפוטנציאליות חזקות יותר, ומספר השחקנים שעומד לרשות הקפטן אייל רן מצומצם מאוד. רק תחשבו כיצד היתה נראית ישראל אם אחד מהרביעייה הבכירה היה סובל מפציעה בנוסח ראוניץ'. יחד עם זאת, בשני המפגשים השנה הרוויחה ישראל שחקן דייויס "חדש". היכולת והניצחון של וינטרוב מול ראוניץ' יתרמו הרבה לביטחון ולאמונה שלו. חרף מגבלות הטניס הישראלי, יש לנבחרת שלו מחבט מספר 2 מצוין.

למרות ההזדמנות שלא נוצלה, ייזכרו שלושת ימי הטניס ברמת השרון כעוד חוויה מיוחדת עבור מי שנכח באיצטדיון. הפעם, התמיכה הבלתי נלאית והחום שמקרין הקהל לא הספיקו כדי לדחוף את הנבחרת לניצחון, אבל מסורת מייצרים לא רק בהישגים, אלא גם בהפסדים. ונבחרת הדייויס של השנים האחרונות בהחלט מפתחת מסורת חדשה. נתראה בשנה הבאה.

תגובות