בגידה בנבחרת? הכל עניין של כסף

בעולם בו החולצה והסמל חשובים פחות מעוד כמה דולרים, טבעי שגם חולצת הנבחרת היא רק אמצעי נוסף לקידום הקריירה. מליקסון הוא רק הסימפטום

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

לאומנות. מי שמבקר את מאור מליקסון על בחירתו ללבוש את מדי נבחרת פולין רק מכיוון שמדובר בפולין - בהנחה שמדובר בהחלטה סופית, כי יש יותר מאדם אחד בפולין ובישראל שטוען אחרת (כפי שהתברר היום, החליט השחקן שלא לשחק באף נבחרת לעת עתה) - חוטא פעמיים.

בחירה לגיטימית או בגידה במולדת? דברו על זה בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

ההיסטוריה של פולין לא רלוונטית. לא השואה, גם לא התקומה. אם בחירה בשוודיה היתה מפייסת את דעתו של המבקר, שייצא מזה. כשאוהדי קייזרסלאוטרן מניפים דגלי ישראל לכבוד איתי שכטר, ההיסטוריה לא רלוונטית לקריירה של כדורגלן במאה ה-21. שיזכרו הלאומנים את משחקיו של וואליד באדיר בנבחרת ישראל לעומת הטבח בכפר קאסם, בו נהרג סבו. זה רלוונטי הרבה יותר.

תוכנית לקידום הקריירה. מליקסון במדי נבחרת ישראלצילום: ספי מגריזו

בחירה. עיתונאים פולנים טוענים שהכל התחיל כאמצעי לחץ של מליקסון על מאמן הנבחרת לואיס פרננדז, ובעצת מקורבים (סוכנו דודו דהאן הוא גאון כדורגל, ללא שמץ ציניות) נבנתה תכנית שעשויה לקדם את הקריירה שלו.

בעולם בו החולצה וסמל הקבוצה חשובים פחות מעוד כמה דולרים, טבעי שגם חולצת הנבחרת היא רק אמצעי נוסף לקידום הקריירה. חבל, אבל זה מה יש. מי שמבכים את המצב הזה ראוי שיזכרו את כל המתאזרחים בנבחרות ישראל השונות, ואת ההחמצה שחשו כאשר רוסו, מגמאדוב, טרטיאק ודה סילבה לא הגיעו למדים הכחולי-לבנים. טלו קורה.

לאומיות. הבעיה האמיתית עם שחקנים, ומליקסון הוא רק דוגמה אחת, היא הרס כדורגל הנבחרות, שגם כך נמצא בירידה. אל תתפלאו אם במונדיאל 2022 ישחקו בנבחרת יפאן שבעה-שמונה ברזילאים שאינם טובים מספיק לברזיל. עוד סיבה להתנגד לגלובליזציה ולקפיטליזם החזירי שפשה במשחק. ופה אין שום סיכוי למהפכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ