מקסים. פשוט מקסים

ניר קלינגר אשם רק בכך שנרתם ברצון לפרויקט הקהילתי של הבוסית שלו, אלונה ברקת. כך נוצרה ההצערה הנאיבית הזאת שעלולה לעלות לו בתפקיד

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

ניר קלינגר מבין עתה שהוא משלם את מחיר הלארג'יות שלו מהקיץ. הלארג'יות שגרמה לו להסכים לקבל את הדרך יפת הנפש של אלונה ברקת. איך לומר - צריך לא להבין בכדורגל כדי לקחת את ההחלטות שנלקחו בקיץ בבאר שבע. שחקנים משמעותיים הלכו, מחליפים לא הגיעו. המוטו היה ללכת על צעירים אנונימיים. למה? כי זה יפה, וכי זה קהילתי, וכי זה בטח יהיה מקסים. כך נוצרה ההצערה הנאיבית הזו, הצערה חסרת עוגנים וחסרת בסיס. הצערה לשם הצערה. בשביל להאמין במהלך כזה צריך לא להבין את הענף. אלונה ברקת לא מבינה את הענף. וקלינגר, במקום לנער אותה, הנהן כמו ג'נטלמן.

היא יכולה אולי לזעוק לשוביניזם מהיום עד מחר. זה יהיה מבחינתה מפלט אומלל. לא צריך להיות אישה כדי לא להבין בכדורגל. כל מה שצריך זה פשוט לא להבין. ברקת שיחררה שחקני מפתח והרגישה עם זה אמיצה ונאורה. היא לא חשבה על המשמעויות, היא לא הבינה את הוואקום. מבחינתה, למשל, מאור מליקסון שוחרר באמצע העונה שעברה לפולין כי אסור לחסום קריירות מבטיחות. יופי, מאוד נאור. ומי במקום מליקסון? נו, צעירים. ומיהם אותם הצעירים? נו, פשוט מאוד צעירים מקסימים, כמו בכל מיני קבוצות אחרות שמשתמשות בצעירים מקסימים.

צילום: בוקוב שרון

ברקת הבינה שיש תפישה מקומית כזו: מתחברים לקהילה, מתחברים לצעירים, מצילים את העיר. זו תפישה מפתה, וברקת התאהבה בה. היא התאהבה מרחוק. לא מניסיון, לא מידע, לא מהבנה - פשוט מתצפית. היא חשבה שזה אוטומט - מביאים צעירים לא מוכחים, ואז מיד נוצר רעב ומיד מתפתחת אנרגיה. היא התבוננה מבאר שבע הרחוקה בקרית שמונה, בחיפה. הנה, רפאלוב תוצרת בית. הנה, איזי שרצקי מחובר לקהילה. עכשיו לכו תסבירו לה שזה לא עובד כך אחד לאחד. עכשיו לכו תגידו לה שמתחת לתפישה הכללית יש עוד הרבה מאוד פרטים קטנים.

עכשיו לכו תהיו ניר קלינגר. קלינגר לא מהיום בביזנס. הוא ידע שבונים פה סגל שאינו סגל. אבל הוא שתק מחולשה, אולי חשש להישמע שוביניסט. כך הוא צלל לתוך החלום המקסים של ברקת. ועכשיו, הוא משלם את המחיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ