מחירו של החלום

דני קליין עשה זאת שוב: בזכותו עוד מיליארדר זרק ממון רב על הספורט הירושלמי. אלוף הוא אמנם לא יהיה, אבל בליגת החלומות הוא אלוף כבר 19 שנה

רון קופמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רון קופמן

אם היו שואלים לפני 19 שנה את דני קליין אם הוא מאמין שבפרק הזמן הזה יצליח לגייס כ-300 מיליון שקל לקבוצת כדורסל, גם הוא היה מניד את ראשו בספקנות. אבל החל מאמש זו המציאות. גומא אגייאר, איש אמיד מאוד, נשבה בקסמו של יו"ר הפועל ירושלים והתחייב להפוך 5.25 מיליון דולר לאדים, בפרק זמן קצוב של שלוש שנים, עם אופציה להארכה.

גומא כבר ראה כיצד 3.5 מיליון דולר הופכים לאוויר בהפועל ירושלים, אבל מה זה לעומת החלום. יש לו עכשיו 60% מהמועדון, כאשר בפועל זה כמו 600%, 6% או 0.6%. כי לא ברור מה קונים ומה מוכרים, מה השווי, מה הערך המוסף ומה בדיוק הבעלות שווה. בשורה התחתונה, גומא ביקש מקליין להמשיך לנהל את העסק. דני השיב בחיוב.

קליין הוא לא יו"ר עמותה/חברה רגיל. לא משנה באיזה צעדים ינקוט: יפטר עשרה מאמנים מהבכירים בארץ, יחתים כוכבים וייפטר מהם, יגייס משקיעים, ינצח או יפסיד, הוא מוציא מכולם אמפתיה. כי דני מוכר שני דברים עיקריים: חלום וחברות.

קליין ואגייאר. היו"ר דואג מהשינויים הקיצוניים הצפויים במבנה ההנהלהצילום: אוליבייה פיטוסי

הוא הוציא מנחום מנבר ומאגייאר כ-50 מיליון שקל, אבל ידע לעמוד לצדם בשעותיהם הקשות. את מנבר הוא מבקר בכלא, ולגומא החזיק את היד כאשר אושפז, כשכולם התנערו ממנו. כי דני יודע לנצל פוטנציאל, תשאלו את הרבנית אסתר ברג ממרכז הקבלה בניו יורק. אפשר גם את מדונה, אשטון קוצ'ר ועוד סלבס שאסתר שיגרה לכאן ודני אירח באופן מופתי. אחרי שתהיה ארינה בירושלים, סביר להניח שהסלבס יתרמו בעין יפה להפועל. כששואלים את קליין אם הקבלה זה פוטנציאל, הוא מחייך. הוא כנראה יודע מדוע.

בהקשר לעברו של אגייאר, קליין אומר שהוא לא רופא אלא דייג. הוא דג משקיעים בשביל עיר שרחוקה 68 ק"מ מהחוף. נותרו 40% מהחלום למכור, והוא ימכור. והם יתעייפו מההשקעה, והוא ימכור עוד פעם. הוא דואג שסינדרום ירושלים לא יובלט יותר מדי. גד זאבי, מאיר פניג'ל, ארקדי גיידמק, מנבר, אגייאר ועוד רבים וטובים הפסידו הון כשהתחברו לספורט הירושלמי. אבל העולם גדול, הקבלה זה טרנד חזק וספר הטלפונים של קליין עמוס.

קליין רק בן 46. עד שיגיע לגילו של שמעון מזרחי, הוא עשוי לחצות את רף המיליארד בתרומות. אלוף הוא לא יהיה, אבל בליגת החלומות הוא אלוף כבר 19 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ