הלחם, החמאה והאופציות

הפועל באר שבע ניצחה כי נשאר לה לפחות משהו אחד באמתחתה - כבוד בין אדם לחברו. לעומתם, שחקני הפועל חיפה מתבוססים ברעל של עצמם

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני

1. משחק העונה - זה היה משחק העונה הראשון של העונה. "משחקי עונה" מתקיימים כמה פעמים בעונה, לפעמים על ידי אותן קבוצות. ובכל זאת, בואו לא נהיה קטנוניים. "משחקי עונה" גם לאו דווקא משוחקים על ידי הקבוצות הטובות ביותר, אלא לפי מצב הרוח הטבלתי.

חושבים שיש לכם פסקול טוב יותר שמתאים למשחק?

אבל שוב, בואו לא נהיה קטנוניים. "משחקי עונה" - סמנטית, זו טעות. אמור להיות רק משחק עונה אחד. ובכל זאת, איך יוצא שיש כמה "משחק עונה" באותה עונה? התשובה לכך ברורה: כי יכול להיות שלאחר המשחק הזה ייערפו ראשים. ההרגשה הזאת - חיכוך כפות הידיים של מחפשי האקשן ביציע - היא זו שקובעת לפעמים מהו משחק העונה.

קלינגר (מימין) בחיבוק פרידה משחקני קבוצתוצילום: שרון בוקוב

2. לחם וחמאה - לפי מה שנראה, הפועל באר שבע ניצחה אתמול כי נשאר לה לפחות משהו אחד באמתחתה - כבוד בין אדם לחברו, בין שחקן לחברו. כן, שתי הקבוצות לא משחקות טוב העונה, אבל מה שהבדיל בין שתי הקבוצות היה ששחקני באר שבע עלו למשחק כשהם מנסים לעזור אחד לאחר.

לעומתם, שחקני הפועל חיפה מתבוססים ברעל של עצמם, אחד כמו נגד האחר. בשפת הרחוב קוראים לזה "מחפשים שריפות". באר שבע גם שיחקה טוב יותר, למרות שלחיפה כביכול יש "עומק בספסל". באר שבע לקחה אתמול לחם כאשר היתה לה רק חמאה. שכן, מה תעשה עם חמאה ללא לחם? חיפה נשארה עם לחם יבש. בגרון.

3. אופציות - אתה, כן אתה (או את). אם אתה בעלים של קבוצת כדורגל ופיטרת מאמן, או שהוא התפטר, מה תעשה? את מי תיקח? מה הן "האופציות". בכלל, איזו מלה זו בכדורגל, "אופציות"? זה באמת כמו מניות? האם אתה משאיר את המאמן כי אין מישהו אחר? האם אתה מודע לשכנוע העצמי עליו אתה מתבסס? ומה עם המאמנים - בעיקר אלה מהדור הקודם - שאוהבים לשחות ב"מה שהם יודעים אני כבר שכחתי"? אלונה ברקת ויואב כץ, שני החיצוניים של הכדורגל הישראלי, עומדים בפני שוקת שבורה. במקביל. ועל זה הם רק יכולים להגיד: "כן, זה הכסף של אבא שלי". לפחות זה, שכן מתי ראיתם מישהו שיש לו תשובה לשאלה "זה הכסף של אבא שלך?"

פסקול המשחק: "Wall", John Cale

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ