יובה חזרה

פאביו ליקארי
פאביו ליקארי

ליובנטוס יש הרבה מאוד סיבות לאופטימיות אחרי המשחק אתמול. הגברת הזקנה הוכיחה התקדמות מדהימה לעומת היכולת שלה בעונה שעברה, והניצחון המרשים שלח מסר לליגה כולה - לא רק לאלופה מילאן. כעת גם ברומא, בנאפולי ובשאר איטליה צריכים להפנים - יובה חזרה.

הביאנקונרי נתנו הצגה. 90 דקות של לחץ על הכדור ועל שחקני היריבה, 90 דקות של שמירה בלתי מתפשרת, 90 דקות של שאיפה לניצחון בכל מחיר. אלו דברים שלא נראו בשנים האחרונות מקבוצה איטלקית. לצערנו, ראינו אותם הרבה מקבוצות הפרמייר-ליג והליגה הספרדית.

עם חמישה קשרים במערך 4-3-2-1, השתלטה יובה על מרכז השדה ומילאן לא הצליחה לעשות הרבה מולה. שחקנים כמו זמבורטה, נסטה ואפילו סידורף הראו שהם פשוט מבוגרים מדי כדי לרדוף אחרי היריב 90 דקות. הפערים בכושר הגופני בלטו בעיקר בדקות הסיום, כשמילאן פשוט נפלה מהרגליים. בחלק הקדמי קסאנו ואיברהימוביץ' לא קיבלו כדורים, ומילאן לא ממש היתה במשחק.

השערים אמנם נפלו רק בדקות האחרונות, אבל זה היה מקרי. המשחק היה חד צדדי לחלוטין, ורק המזל ובעיטה לקורה של ווצ'יניץ' מנעו ממילאן לספוג בשלבים מוקדמים הרבה יותר. יובה שלטה ללא עוררין, בין היתר בזכות אנדראה פירלו. בגיל 32 וחצי הקשר התרגש אולי לרגע אחד בפתיחה מול הקבוצה בה בילה עשור, אבל בהמשך הראה שוב את קור הרוח המפורסם שלו. פירלו הוא עדיין שחקן גדול, אחד שיכול לשחק גם ברמה של צ'אבי ואינייסטה - אולי הקשר האירופי היחיד שאפשר לומר זאת עליו. אתמול הוא קרקס את חבריו הישנים, ויחד עם קרסיץ' הפעלתן, לקישור של הרוסונרי לא היתה תשובה.

הליגה האיטלקית צמודה מאוד השנה. אין קבוצה או שתיים שבורחות, ומספיק להעיף מבט חטוף בטבלה כדי להבין זאת. פאלרמו, קליארי, נאפולי, אודינזה, כולן בתמונה. למרות שמילאן לא מתחברת ולמרות שאינטר במשבר - זו עדיין רק ההתחלה, והן עוד יכולות להתאושש. סביר להניח שהן יתאוששו.

אבל יובה שלחה אתמול מסר רציני. מרקיסיו ניצל שתי הזדמנויות בסיום, ויובה עצמה נראית כמו קבוצה שיכולה לנצל את ההזדמנות שלה העונה, וסוף סוף להחזיר עטרה ליושנה.

תגובות