דותן שני, "עכבר העיר" ת"א

כבר תקופה ארוכה שאני מבקש להתנצל בפני מוטי איוניר, אך מוצא עצמי נאלץ לדחות את ההתנצלות שוב ושוב. אפילו ביום כיפור. להתנצל, מפני שהחל מהרגע הראשון שבו מונה איוניר למאמן מכבי תל אביב, עוד לפני שהעביר אפילו אימון אחד, זילזלתי בו: במכביסטיות שלו (אפס תארים וניצחונות בודדים בדרבי ביותר מעשור כשחקן במכבי); ביכולות האימון שלו (הישגים בינוניים, בלשון הגזמה, בקבוצות קטנות); ובעיקר באפשרות שאיוניר יוכל לקחת את שני המצרכים האלה ולשלב אותם בהצלחה בתוך מכבי.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

ולמרות כל מה שראינו ממכבי העונה, עד כה דחיתי את התנצלותי. כי לאורך השנים למדנו, אוהדי מכבי, לנקוט זהירות יתרה. לנו אין את היתרון של התקשורת, להלל היום ולקלל מחר. אנחנו צריכים לחיות עם הכישלון. הם רק מסקרים אותו. מותר לנו לחלום ולפנטז, אבל רק בינינו לבין עצמנו, לא כלפי חוץ. חלומות ופנטזיות אנו חווים בתחילת כל עונה, וצופים בהם מתנפצים זמן קצר לאחר מכן. כרגע אנו נמצאים בהמתנה. כלפי חוץ מחייכים, מצטנעים, אך משדרים ביטחון. בפנים אנחנו משקשקים.

איונירצילום: ניר קידר

המצב התודעתי הזה מביא לכך שכמעט כל משחקיה של מכבי העונה מהווים עבור האוהדים (וגם עבור התקשורת) מבחן. למכבי ולאיוניר. מבחן מקצועי או מנטלי. נוכח הסיום המביש בעונה שעברה, היה המשחק הראשון של העונה הנוכחית מבחן. המפגש מול פנאתינייקוס היה כבר מבחן בגרות. המחזור השלישי בליגה, תמיד מוקש, בשבוע שבו התעסקו בעיקר בסידורי האבטחה בטורקיה, היה מבחן רציני. וכך גם המשחק הראשון בליגה האירופית נגד בשיקטאש, משחק הליגה שלאחריו, המשחק בבאר שבע לאחר הפסד הליגה הראשון וכמובן, משחק העונה נגד מכבי חיפה (שהיה, לפי התקשורת, המבחן האמיתי הראשון של מכבי העונה).

במובן הזה, משחק הליגה הקרוב בקרית שמונה הוא עוד מבחן קשה. מגרש מרוחק וביתי, לאחר האכזבה במשחק העונה ועם טראומה קשה מהעונה שעברה. יש שיאמרו שזהו המבחן הקשה ביותר העונה. זהו לחץ בצורתו הבסיסית ביותר. לא מסירה אחורה של לוגסי היא שמביאה לשריקות בוז מהקהל, אלא שילובה בתוך המצב התודעתי שבו אנו נמצאים, ולפיו כל מעידה קרובה תביא את ההמתנה אל קצה.

אנו זקוקים לשינוי תודעה. הזדמנות אחת, במשחק העונה, פיספסנו. השנייה מגיעה בעוד חודש.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ