כדורגל נטול ערן לוי

ניצן שירזי בחר בכדורגל קבוצתי והניצחון של הפועל חיפה אתמול הושג בזכות אי שיתופו של שחקן כדורגל החופים הטוב ביותר שיש

מוטי דה פיצ'וטו
מוטי דה פיצ'וטו

1. יואב כץ רצה בסך הכל לקיים את העסקה שחתם עליה בקיץ. אני, היו"ר, מחתים את ערן לוי ואף משלם לו ביד נדיבה (יחסית, יס?), והוא, על בעיטתו הנדירה, עשרת שעריו ותריסר בישוליו דואג לשלוח אותנו לים כבר בחודש מארס. אחרי הכל, הוא ללא ספק שחקן כדורגל החופים הטוב ביותר בנמצא. המאמן? הוא כבר יסתדר אתו, זו העבודה שלו.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

לפעמים, הדרך היחידה לשכנע את מתנגדיך היא ללכת בדרך שהם מציעים ולהראות להם שטעות ביסודה. מאמני כדורגל, למרבה המזל, ממעטים לעשות זאת, אבל ניצן שירזי (במודע או שלא) חרג ממנהגם. הוא מחל על כבודו והרכיב את לוי מול באר שבע. זה לא היה דבר קל לעשות, שכן שירזי התעקש לאורך כל הדרך כי ההדחה היא מסיבות מקצועיות ולא משמעתיות. מאמן שמקבל תכתיבים מקצועיים זו בעיה קשה להמשך הדרך, אבל זה היה הדבר הטוב ביותר שקרה לו ולהפועל חיפה העונה.

הבחירה בין משחק קבוצתי ל"וואן מאן". ערן לוי ביציעצילום: נמרוד גליקמן

לכל מי שנכח באותו הפסד לבאר שבע, כולל חובב ערן לוי שכמותי, היה ברור שהבחירה כאן היא בין כדורגל קבוצתי בו למאמן יש השפעה כלשהי ועשרת השחקנים האחרים גם הם בעלי משמעות; לבין, ובכן, כדורגל חופים. שירזי, אם נרצה שכץ יבין, בחר בין "וואן מאן", השחקן הבודד, ל"גנג", הקבוצה. לזכותו ייאמר שהוא עשה את הבחירה כבר קודם, אבל נכפה עליו לשנותה. בהיאבקות, כידוע, הטובים מנצחים, אבל רק בסוף.

אז הפועל חיפה נראית ומתנהגת כמו קבוצה כבר כמעט שלושה שבועות. הקישור האחורי טעון שיפור, מרכז ההגנה רך מעט ויש יותר דקות מתות מכאלה עם אנרגיה. אבל השיח הוא על כדורגל. וול דאן.

בחר בקבוצה. שירזיצילום: ספי מגריזו

2. לפעמים, הצופה ההדיוט רואה כדורגל ולא מבין. הוא לא מבין למה רק המאמן לא רואה שמחצית שלמה קבוצה שלמה תוקפת אותו רק מצד אחד. ואם הוא רואה, למה הוא לא מגיב? ואם הוא מגיב, למה הוא לא מבין שהבעיה לא היתה המגן השמאלי בהופעת הבכורה שלו בפתח תקוה (שי סופר), אלא הפקרתו על ידי כל מי שאמור לעזור? ואם הוא מבין שזו הבעיה, למה הוא מחליף אותו וגומר לו את הביטחון? האם יכול להיות שהמאמן חכמולוג? לא, עובדה שהבלם שפתח כחלוץ חזר לעמדה שלו כבר במחצית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ