בקצב של פדרו גלבאן

אם בני יהודה רוצה מספיק ומשיגה אותו, זה בעיקר בגלל הארגנטיני בעל היכולת לשלוט בקצב המשחק. מכבי? נמהרים

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני

1. נמהרות - יש משהו נמהר אצל שחקני מכבי. זה לא עניין של קור רוח כי "קור רוח" הוא משהו שיש לשחקן או שאין לו, ואילו על נמהרות (או על ביטולה) אפשר לעבוד.

הציעו לנו פסקול אחר למשחק בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

מיכה, דאבור, קונאטה, קולאוטי, ובעיקר עטר - שלפעמים נדמה כי הוא סופר את בעיטות חבריו ואז בועט כי "מה יש, בעטתם שלוש פעמים ולא באתי אליכם בטענות" - מרדדים את התקפות מכבי. בסופן, תבוא בעיטה שכונתית. חבל. למעט יצחקי, שהוא לא רק לא נמהר, אלא מכיל כמעט את כל קור הרוח של כל שחקני הליגה, כל השאר - כן, שוב המלה הזו - נמהרים.

2. בני יהודה - מה למדנו על בני יהודה של אתמול? שאם היא רוצה וכו'. בעיקר בגלל שיש לה שחקן כמו פדרו גלבאן, שהמון דברים טובים כבר נאמרו עליו אבל המעלה הגדולה ביותר שלו היא היכולת לשחק עם קצב המשחק של קבוצתו: לשלוט בו, להאט, להגביר.

גלבאן (משמאל) מלמד את לוגסי דבר או שניים על קצב, אמשצילום: ניר קידר

למעשה, חוץ מדוד רביבו, קשה לי לחשוב על שחקנים שעושים זאת בליגה. אבל גלבאן צריך אתו למעלה חלוצים יותר מרשימים, עם נוכחות. כאלה שיזהו את האטת המשחק השקרית, הכביכול מרדימה של גלבאן, ואז יעשו את החיתוך האלכסוני או את התנועה הנכונה.

3. הגנות - והנה משהו כללי. למרות ה-0-0, ההגנות אתמול היו מאוד אטיות, בדיוק כמו שההגנות השנה בליגה, בכללותן, מאוד אטיות. מכבי תל אביב, מכבי חיפה, הפועל תל אביב, בית"ר ירושלים, בני יהודה - כולן נראות כמזדנבות אחרי החלוצים.

כל התקפה מתפרצת מפרקת את קוביות הלגו של המאמן. כן, יש פריחה של שערים בליגה הישראלית, כך זה נראה - אולי העתק של מה שקורה באירופה. וזה משמח. אבל עדיין, כל סידור ומערך הגנתי נופל ברגע שיש חלוץ מהיר או כדור ארוך. האם חזרנו לימי אנו באנו? הנה, באנו

פסקול המשחק: "Moanin" ,The Jazz Messengers & Art Blakey

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ