מעניין מה פרויד היה אומר על זה

במכבי ת"א משתדלים לא לעסוק בתצוגות חלשות, מכיוון שיש להם יותר מדי צלקות נפשיות כדי לבחוש בתוך עצמם. ההדחקה הצהובה

אלעד ליפשיץ
אלעד ליפשיץ

במכבי תל אביב משתדלים מאוד לא לעשות סיפור מתוצאות חלשות כאלו. יש במכבי פחד גדול מפני סיפור, בשום מחיר לא רוצים שם סיפור. כמעט שנדמה שבמכבי מאמינים שיש להם סוד גדול שצריך להחביא.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

הסוד הוא מצב הרוח הנזיל, הביטחון השברירי. לכן, במכבי משתדלים לא לעסוק בתיקו אנמי כגון זה שנרשם אתמול. מבחינתם, בחישה בתוך החולשות עלולה להוביל להתרסקות קשה של הביטחון. כל החודש האחרון היה די חלש? נו, במכבי לא מנתחים אותו. תנו להם להישאר חסרי תודעה, והלאה - שבוע הבא.

חושש מתיבת פנדורה פסיכולוגית. איוניר, אמשצילום: ניר קידר

גם אחרי המשחק החלש של אתמול, איש במכבי לא יעז לדבר על חוסר היציבות של אלירן עטר. בדיוק כמו שאיש בקבוצה לא מעז לתאר את הממדים האמיתיים של פשר ההחלטה להדיח מההרכב את השוער הראשון, וכמו שאיש לא מעז להודות במשמעות הכבדה שנושאת הפציעה המתמשכת של ברק יצחקי. מבחינת מכבי יש תמונה כללית, אך אין פרטים. לא עטר, לא יצחקי, לא חיימוב. שום דבר. פשוט תיקו קטן. מהן הסיבות לכך שזה היה משחק חלש? על זה במכבי לא רוצים להתעכב. מותר לעשות תיקו קטן במשחק חלש? מותר, אז שלום ותודה.

הם צודקים. זו הגישה הבריאה והמתאימה ביותר עבור קבוצה כל כך לא מחוסנת. מדובר אמנם במועדון גדול, אבל מול הרקורד של חיפה והפועל בעונות האחרונות, מכבי כמעט בתולית. נדמה שההחלטה הבלתי רשמית בקבוצה היא בכל מחיר לא להלחיץ את השחקנים, בכל מחיר להימנע מהצפה של הבעיות. מכבי לא מספיק מחושלת כדי לבחוש בתוך עצמה. יש לה יותר מדי צלקות נפשיות מכל הקריסות הפתאומיות של העונות האחרונות.

חוסר יציבות. עטר, אמשצילום: ניר קידר

במכבי בורחים כמו מאש מהאפשרות שתיפתח להם פנדורה פסיכולוגית. יש טאבו על הנושאים הבעייתיים: מה יגידו? שההשעיה של עטר הוציאה אותו מהחדות? שההגנה חוששת ללכת קדימה כי מאחוריה עומד השוער השני? שהשוער השני עומד משום שהשוער הראשון קרס? בחיפה ובהפועל אוכלים דברים כאלה בכל בוקר, אך במכבי כל ציוץ בסגנון עלול לפרק את היסודות. "משחק טוב שלנו חוץ מהנושא של הבקעת שערים", ניתח אמש איוניר. ובכן, כמה מופרך, ככה בריא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ