אלימות במגרשים: רק למשטרת ישראל זה מסובך

משטרת ישראל יכולה למרר את חייהם של המגיעים והיוצאים ממגרשים, אבל לשבת מול מסך, לעשות אחד ועוד אחד וגם לתפוס את העבריינים? זה מסובך מדי עבורה

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

ברור שאם צולמה פריצה או גניבה במצלמת ביטחון בחנות כלשהי ואפשר לזהות לפי סרט הצילום את העבריין, תמהר המשטרה להשתמש בעדות החזקה הזאת. זה תפקידה.

ברור שאם מצלמת מהירות תפסה בקלטת שלה רכב פוגע באדם או עובר עבירת בטיחות חמורה כמו חצייה באור אדום, יישתמשו בסרט הזה לתפיסת הרכב והעבריין שנהג בו. זה מובן מאליו.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

ברור שאם מצלמת טלוויזיה, סטילס, וידיאו או כל אמצעי אחר הנציח פשע יש להשתמש בתמונות כדי לנסות ולתפוס את העבריינים. אז זהו, שלא ברור. או יותר נכון מדובר בעניין של גיאוגרפיה כנראה. או באיזה הקשר נעשתה העבירה.

צילום: שרון בוקוב

בעוד בקנדה מגישים כתבי אישום בדיוק לפי צילומים כאלו, בספורט הישראלי עושים בדיוק להפך. עשרות אוהדי בית"ר ירושלים (וזה כמובן היה יכול לקרות בכל קבוצה אחרת) התפרעו, השתוללו באלימות, שברו זכוכיות וניסו לפרוץ ליציע הכבוד לאחר הפסד קבוצתם ביום שבת האחרון. הדברים תועדו במצלמות הטלוויזיה, לא צריך להיות המפקח קולומבו כדי להביא לפחות חלק מהפרצופים הללו לדין.

אבל משטרת ישראל לא מתעסקת בכך. היא יכולה, בודדים בה לכל הפחות, להתנהג באלימות כלפי אוהדים. היא יכולה למרר את חייהם של המגיעים והיוצאים ממגרשים, אבל לשבת מול מסך, לעשות אחד ועוד אחד וגם לתפוס את העבריינים? זה מסובך מדי עבור המשטרה. היא הוכיחה בעבר יכולות, אבל אחרי שהוצאה מהמגרשים לטובת סדרנים, אולי הכדורגל ירד עוד יותר בסדרי העדיפויות שלה. וחבל, זאת היתה יכולה להיות ההזדמנות שלה להוכיח שהיא יכולה לעשות דברים שסדרנים לא יכולים או מורשים לעשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ