להיות מכבי פתח תקוה

ההפסד לסטוק חיזק פעם נוספת את הקביעה כי יש לנו רק שני מועדונים לגיטימיים באירופה. מכבי תל אביב? חושבת רק על אליפות

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

אנטיתזה. הצוות המקצועי של מכבי תל אביב כשל באופן קולוסאלי בכל הקשור למשחק מול סטוק. זה התחיל בהכנה המנטלית המבישה, כשאותו מוטי איוניר שלא מפסיק להטיף לשחקניו על הסמל עם אינספור סימני קריאה, העלה תהיות בנוגע לחוסן הגופני של שחקניו ולכדורי החוץ של היריבה, ואף תיבל ב"נוכל לעשות משהו". המלה ניצחון, מהות האיוניריות, לא נשמעה גם במרומז, בטח לא כאמצעי לעלייה אפשרית לשלב הבא.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

בהתאם לדיבורים, גם המערך שנבחר היה פחדני ואף שידר לשחקנים פעם נוספת, וביתר שאת, שהליגה האירופית אינה מפעל חשוב מספיק. לזכות איוניר צריך לציין כי הכדורגל לא היה חלש יותר מזה שמציגה מכבי תל אביב במשך רוב העונה.

צילום: ניר קידר

תזה. למרות הרושם שעלול להיווצר מחמש הדקות האחרונות בבלומפילד, אין שום דבר לגיטימי בהפסד של מכבי תל אביב לסטוק. נהפוך הוא - ההפסד הזה, יותר מקודמיו ההחלטיים יותר, חיזק פעם נוספת את הקביעה כי יש לנו רק שני מועדונים לגיטימיים באירופה, והוכיח, שוב, שבכל הקשור ליבשת הנכספת, מכבי תל אביב אינה שונה במאום מבני יהודה או ממכבי פתח תקוה.

אם בשנים קודמות הניחו את דעתנו הסברים על סדר עדיפויות שכולל עשיית סדר בבית הרבה לפני שהראש מתפנה למשימות אירופיות (חשובות, כמובן), הרי העונה זה אמור היה להשתנות. מכבי תל אביב קוראת תיגר על האליפות, העניינים החברתיים נראים בשליטה והמכביזם, כך מספרים, מרים ראש. הוויתור על הליגה האירופית, בטח בצורה בה נעשה, עלול לשבור לאיוניר את הרוח.

נקודת המוצא של המאמן ברורה - אליפות, כרגע, היא הדבר היחיד שחשוב והיא תהווה מזור לכל החוליים. משם נתעצם. מה שאיוניר והצוות המקצועי לא מבינים הוא שעוצמה של מועדון כדורגל נבנית לא רק מאירוע חד פעמי, גדול ככל שיהיה, אלא מהיכולת לייצר הישגים לאורך ולרוחב. כאלה שמראים שדבר אינו מקרי. לוזריות, איוניר ילמד בקרוב מאוד, היא דבר מדבק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ