האליבי של מוטי איוניר

איוניר מסביר למעשה כי צעירים לא אמורים להביא אליפות, לא אמורים לקחת את מכבי ת"א עד הסוף, למרות שמדובר בסגל היקר בליגה

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

מוטי איוניר צופה בקבוצה שלו לאורך כל החודש העגום האחרון ומתחיל מיד להזכיר לכולם שמדובר בשחקנים צעירים. אינטואיציה טובה יש לאיוניר - זהו בהחלט המועד הסופי ביותר מבחינתו לנסות להשמיע את התירוץ מבלי שיישמע כמו תירוץ. עכשיו, כשהוא עוד איכשהו קרוב לפסגה, רגע לפני שיתרחק ממנה לגמרי, זהו הצ'אנס האחרון לבנות אליבי.

צעירים ואליפות - מה אתם חושבים על התירוצים של איוניר?

מדוע כל כך חשוב לאיוניר להזכיר שהסגל צעיר? ובכן, במרחק שלוש נקודות מהמקום הראשון, איוניר עוד איכשהו יכול לנסות לגרום לתזכורת הזו להיראות כמו ניתוח יבש. זה עובד ככה: אתם אמורים לשמוע את איוניר ולהאמין לו שלא מדובר באדם שמנבא את כישלונו. מה פתאום, הנה, רק שלוש הפרש, מרחק נגיעה מהפסגה, הכל טוב, פשוט חשוב שבכל זאת נציין עכשיו שהסגל צעיר ולא ממש בנוי למירוץ.

או אליפות, או כישלון. איוניר, אתמולצילום: ניר קידר

בעוד חודש, ביכולת הרעה הזו, המרחק של מכבי עלול להיות גדול יותר משלוש נקודות. יספיקו שניים-שלושה מחזורים בסגנון, פלוס הפסד מסורתי בדרבי המתקרב, כדי שמכבי תתנתק מהמירוץ. אז יגיע הרגע של איווניר לומר - נו, הסברתי, כמו שאמרתי, הסגל צעיר, לא בנוי למירוץ, זו רק התקשורת שניפחה את הציפיות. בוודאי, ברור - התקשורת, צריך לתפוס את הניפוחים שלה בזמן. אז הנה, איוניר מצא את הזמן - עכשיו.

איוניר למעשה מעולם לא הסביר מדוע בעצם בחר להרכיב סגל שמשלב שחקנים צעירים. ההחלטה הזו מתפרשת כאילו היתה אוטומטית, כאילו היתה מתבקשת. אבל איוניר מבחינתו מדבר על סגל צעיר במובן של סגל חלש יותר. הוא למעשה מסביר לנו שצעירים לא אמורים להביא פה אליפות, לא אמורים לקחת את מכבי עד הסוף. לשיטתו, צעירים הם זן פחות טוב, פחות בנוי להצלחות.

דור מיכה בתנוחה מוכרת בשבועות האחרוניםצילום: ניר קידר

אם כך, מדוע בחר לבנות את הקבוצה מצעירים? איוניר יטען שהוא בונה לעתיד רחוק, שזו הסיבה שהלך על צעירים. כן, בנייה לעתיד, ובמקביל, מכבי מחזיקה בהווה את הסגל היקר בליגה. מתברר שזה סידור לא רע להחזיק את הסגל היקר בליגה ומנגד לנפנף בגאון בכמה שמות צעירים. מה שלא יקרה, זה אף פעם לא הופך לכישלון: או שהעסק נדבק לאליפות, או שזו בנייה, כן, פשוט בנייה.

איוניר אולי הצליח איכשהו להאכיל יפה את גולדהאר ולשכנע אותו שצעירים זה שם המשחק ונחוצות להם שנים של סבלנות. יפה, הישג לא רע מול הבוס, אך עדיין, זהו הסגל היקר בליגה. ולכן, זו או אליפות, או כישלון. גם אם איוניר הצליח כבר להסביר לגולדהאר אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ