הדרבי דווקא מגיע לאיוניר בזמן

המאמן, שבורח תמיד לפתרון הקל ביותר ישתמש בדרבי כפלטפורמה למילוט קבוצתו מהמשבר. אך גם אם זה יצליח, השאלה היא מה עושים עם היכולת העלובה הזאת שבוע אחר כך, מול הפועל חיפה

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

מוטי איוניר מתגלה השנה כמאמן שבורח לפתרון הכי קל בכל הזדמנות. זה התחיל עוד בעונה שעברה, עם בניית הקבוצה והצהרות על הצערה (הדרך הקלה להכנת אליבי), נמשך עם דיבורים בלתי פוסקים על רוח לחימה, הקרבה ונחישות (הדרך הקלה להסיט את תשומת הלב מהעניין הפעוט שנקרא כדורגל), והגיע לכדי גיחוך עם הדרך הקלה ללקיחת אחריות, שבאה לידי ביטוי בתגובה אחרי התבוסה אתמול בעכו ("לא אאשים את ניבאלדו ופאביצ'ביץ', כולם היו חלשים. האחריות בכל מקרה עלי").

מהבחינה הזאת, הדרבי דווקא מגיע לאיוניר בדיוק בזמן. הכי קל לדבר על ההשלכות של ההפסד בהקשר של הדרבי, על הצורך להרים את הקבוצה לקראת הדרבי, על כמה שהדרבי חשוב לחלק מהקהל יותר מאליפות, על כך שככה קבוצה לא צריכה להיראות, בטח לא לפני הדרבי. הכי קל, כי ככה לא באמת מדברים על המשחק שהיה אתמול בעכו והסיבות שגרמו לתבוסה.

אז בואו נדבר על הסיבות המקצועיות לתבוסה. בניגוד למקובל לחשוב, החוליה החלשה של מכבי תל אביב בתקופה האחרונה, ואתמול בעכו בפרט, היא חוליית הקישור. הגנתית היא לא מצליחה לייצר לחץ משמעותי על הקבוצה היריבה, החיפוי ההדדי לא קיים ונוצר מצב שכמעט כל בריחה של שחקן מהעמדה שלו מייצרת מסדרון לשחקן יריב.

אלא שאם הגנתית לוקה הקישור בחסר, הרי שהתקפית זה כבר מביך. בקישור של איוניר פיתחו שיטת משחק חדשה - קו אחד כשהכדור אצלנו. מה שכן, כולם ניידים ובאים לקבל כדור כי אצלנו, כידוע, לא בורחים מאחריות. השיטה הכושלת יוצרת מצב שהכדור מחליף ארבע רגליים ומתקדם כ-20 מטר לפני שמעיפים קדימה לעטר. ממילא כל התיק ייפול עליו בסוף. מספר ההתקפות בהן היו למכבי יותר מארבעה שחקנים ליד רחבת היריב, ולא בגלל מצב נייח, דומה למספר השערים שהקבוצה הבקיעה בשלושת משחקיה האחרונים. אפס.

אז הדרבי מגיע לאיוניר בזמן. הקלישאה אומרת ש"ביכולת הזאת מול הפועל ת"א זה ייגמר רע", אבל החוקים הבלתי כתובים של הכדורגל מלמדים שסביר להניח שזה לא יקרה. מפלות גדולות לא באות בצרורות בדרך כלל, וקבוצות גדולות שמגיעות במשבר למשחקים גדולים סופגות תבוסה קשה לעתים רחוקות. משחקים גדולים הם אלה שמכניסים אותך למשבר או מוציאים אותך ממנו. רק לך תתמודד עם הפועל חיפה שבוע אחר כך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ