השדון של נעימי, המחיר של פניני

טל בן עזרא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל בן עזרא

1. נעימי והשדון - ליובל נעימי תמיד היה כדורסל. גם ראש למשחק חכם ויעיל היה לו. העניין תמיד היה לפקס את הראש הזה, כך שיתרכז בפעולות חכמות. בפתיחת המשחק מיהר קטש להוריד את נעימי לספסל, בעקבות קבלת החלטות רעה בדקות הראשונות.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

כשחזר, רגוע ומחושב יותר, הסיפור נראה אחרת. נעימי הוא מהשחקנים הטובים בכדורסל הישראלי, אם הוא רק רוצה בכך ונמנע מלהקשיב לשדון הקטן שיושב על כתפו ומעודד אותו לקבל החלטות טיפשיות. אתמול, השדון הלך לנמנם.

נעימי (באדום) בין פניני (מימין) לאוחיון, אמשצילום: ספי מגריזו

2. גיא מי? משהו לא טוב עובר על גיא פניני. אחד מהשחקנים הבולטים של מכבי ת"א בעונה שעברה, פשוט לא הגיע לעונה הזו. דייויד בלאט הסביר את היעלמותו בכך שמדובר בקלעי, וקלעים חווים לעתים תקופות לא טובות. כולם במכבי היו בטוחים שהתסריט המושלם עבור פניני הוא להגיע למשחק מול האקסית הפועל ירושלים - ולהתפוצץ. אפילו זרקו מספרים: יקלע 20, יקלע 30. בפועל, הידית שוב לא התאפסה. "יש לנו סבלנות לגבי גיא", אמרו אנשי מכבי בסיום, ובינתיים שילמו מחיר בהפסד ליגה ראשון.

3. אוויר ירושלמי - ג'ארוויס ורנאדו, אם להתבטא בעדינות, אינו שחקן הכדורסל המושלם. הוא גמלוני, הליכתו כפופה, הוא לא שומר וההיצע ההתקפי שלו מוגבל. גם אתמול ורנאדו לא הבריק, במיוחד בצד ההגנתי , אבל הראה שבאזור אחד הוא שולט: האוויר. החסימות של ורנאדו היוו מכה מורלית למכבי, ונתנו לירושלים את האפשרות לנצח ביד אליהו בפעם השנייה בלבד בליגה הסדירה. אז ורנאדו ימשיך לא לעשות הגנה, וימשיך לא להבריק בצד האחר, אבל צריך לומר - הבחור מטריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ