הסיפור העצוב של כדורסל הנשים

אורנה אוסטפלד עדיין לא סופרת את הישראליות, ובמינהלת חייבים לרסן את הקהל של רמלה כדי שיהיה עתיד לענף. מזל שיש את שי דורון

אייל גיל
אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל
אייל גיל

1. נפצח בספיחי השבוע שעבר. לאורנה אוסטפלד - מי שנתפשה כ"רעה" בסיפור השבתת הליגה - מגיעה התנצלות קלה. במחזור הקודם היא החליטה לא לשתף את שלוש הישראליות הבכירות שלה - נעה גנור, איילת כהן ויעל אהרונוב - על אף שהוכרז על סיום השביתה. עשתה וצדקה.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

כי אף שחקנית - ללא הבדלי דת, גזע ודרכון - לא יכולה לשחק כשהיא מגיעה רבע שעה לפני פתיחת המשחק, בלי חימום, ללא תדריך, ובלי שהתאמנה בצורה סדירה במשך שבועיים. כל מאמן שתופש מעצמו מקצוען צריך למתוח את הגבול במקרים כאלה ולומר עד כאן, אפילו אם זה לא מצטלם יפה.

לא סופרת את הישראליות. אוסטפלד, אתמולצילום: ספי מגריזו

אתמול, אחרי שנחתמו כל המסמכים, הושלמו האימונים והסתיימו הדיונים, קיבלו הישראליות של אוסטפלד דקות ראשונות בליגה. בזהירות, בעדינות, אחת-אחת (חס וחלילה שלא ידרכו שתי ישראליות על הפארקט - הרי הובהר בפירוש שהחוק הרוסי ייכנס לתוקף רק בעונה הבאה), קיבלו גנור, כהן ואהרונוב צ'אנס ממאמנת שהצהירה בפומבי כי היא לא ממש סופרות אותן או חושבת שהן שוס גדול. התוצאה: פחות מ-21 דקות (אף אחת מהן לא ברבע האחרון) ואפס נקודות לשלושתן יחד. כן, וגם הפסד לרמלה.

2. לשי דורון היה הרבה מה להוכיח לאוסטפלד ולשאר מנהלות רמה"ש. אלה, שהתרעמו פומבית וקולנית - גם נגד כותב שורות אלה - על הדרך ה"נלוזה" בה הפכנו את העימות עם אוסטפלד לאישי, ירדו לחייה של דורון והשמיצו אותה בצורה מכוערת ומגעילה. אתמול, כשהיא נאנקת מכאבים, התעקשה דורון להישאר על הפארקט עד השנייה האחרונה. עד הרגע בו היא ועוד שתי ישראליות מצוינות, לייני סלווין וקטיה לויצקי, ינצחו כמעט לבדן את חמישיית הזרות של רמת השרון.

היה לה מה להוכיח. שי דורון, אתמולצילום: ספי מגריזו

3. לכבוד מר גדעון בריקמן, יו"ר מינהלת הליגה: לפני שאתה מתפנה למצוא ספונסר ולדאוג לשידורים המחפירים, עשה לך ולנו טובה וטפל בקהל של רמלה. יריבות זה דבר חשוב בספורט, גם קללות הן חלק מהעניין, אבל ההתנהגות המבישה של הקהל הרמלאי כלפי אוסטפלד חייבת להיעלם, בטח כשמדובר בענף שמנסה למכור את עצמו כמקום של משפחות וילדים. זה הזמן להטיל קנסות רציניים ולהרחיק אוהדים מהמגרשים. רק אחרי שזה יקרה, אפשר יהיה להתחיל לדבר על כדורסל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ