מר אלישע ומיסטר לוי

פעם כולם ידעו שכאשר חיפה דורסת, עדיף לזוז הצדה. האם זה הסיפור גם הפעם, או שחזינו רק בהבלחה? ההמשכיות תלויה רק במאמן

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

למכבי חיפה כבר היו העונה כמה משחקים מופלאים כאלה. אלה היו משחקים טובים מאוד, אפילו מצוינים. הם הוכיחו שהקבוצה מסוגלת, שהיא יכולה, שאפשר, שצריך. הבעיה: המשכיות. כלומר, היעדר המשכיות. מכבי חיפה לא מצליחה להמשיך את עצמה.

האם מכבי חיפה חוזרת לעצמה? דברו איתנו בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

ולדימיר דוואלישווילי עשה את המשחק. הוא דפק צמד וגמר עניין. בינואר הקרוב דוואלישווילי אמור להיות משוחרר מחיפה. האם ההחלטה הזו עדיין מקבלת תוקף עכשיו? האם בחיפה קיים איש מקצוע כלשהו שיודע להחליט הבוקר אם זה תותח שצריך לשמור עליו או מזליסט שפגע אתמול בטעות?

עוד שאלה בענייני המשכיות: אם ברור שיש יכולת, וברור שהסגל מצוין, מדוע בכלל הקבוצה הפכפכה? החל מרגע זה, מי אמור להיות אחראי לכך שחיפה תיתן תפוקה גם בשבוע הבא?

מה יהיה בשבוע הבא מול עכו? אלישע לוי, אתמולצילום: שרון בוקוב

לשאלה הזו יש תשובה אחת: אלישע לוי. הוא אמור לגרום לחיפה להיראות לפחות כפי שנראתה אתמול. האם הוא מסוגל? פעם כולם ידעו שכאשר חיפה דורסת, כן, כשחיפה עושה למשל תוצאה כזו בטדי, אז עדיף לזוז הצדה כי שום דבר לא יעמוד הלאה בדרכה לאורך העונה. האם זה הסיפור גם הפעם, או ששוב כל מה שראינו אתמול זו רק הבלחה?

זה נחשב לעסק לא הוגן לבקר את העבודה של אלישע לוי העונה בחיפה. אלישע לוי כאילו קיבל עונה בחינם - בלי ביקורות ובלי טענות. תשאלו למה הוא קיבל את זה? ובכן, העונה הזו היא כביכול בחינם בשל העונות שקדמו לה. אלישע לוי עשה שתי אליפויות, ועוד סגנות בעונת קיזוז - מרשים, אין מחלוקת.

תותח או מזליסט? דוואלישווילי (שני משמאל), אתמולצילום: שרון בוקוב

מכאן כנראה צמח לו איזה חוק הגינות. לפי החוק הזה, אלישע לוי נקי. הקבוצה לעתים כבויה? שבעה? הפכפכה? אוקיי, לפי החוק יש להניח מראש שזה בטוח לא קשור להוא שהעונות הקודמות שלו היו יפות.

בשבת הקרובה תארח חיפה את עכו. ייתכן שלמשחק הזה תגיע הקבוצה הדורסנית של אתמול, וייתכן שלא. ייתכן שתגיע הקבוצה שיכולה להיות הכי טובה בליגה, וייתכן שתגיע הקבוצה השבעה, המסוכסכת והבלתי יציבה שראינו עד כה. מעבר לקבוצה, יגיע גם המאמן שלה. האם אתמול פתחנו כבר את העונה, או שבשבת זה עדיין יהיה המאמן שעשה הישגים בעונות הקודמות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ