אמסטרדם תוצרת מינהלת הליגה

הסמים נמצאים בכל מקום בליגת העל בכדורסל. דנילו פינוק הוא אחד מני רבים, וכולם יודעים, ושותקים. גם המינהלת שעסוקה בעיקר בהצהרות רפויות

טל בן עזרא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל בן עזרא

הסמים נמצאים בכל מקום בליגת העל. הנה, אמרנו את זה, את הברור מאליו. אף אחד לא באמת היה צריך את מקרה דנילו פינוק, ששוחרר שלשום מ-מ.כ. הבקעה אחרי שנמצאה מריחואנה בביתו, כדי ללמוד שהשחקנים בליגה מעשנים, והרבה. הם מעשנים במסיבות, אחד עם השני, עם אוהדים, ללא שום ניסיון להסתיר זאת. חלקם - מעטים, לשמחתנו - אפילו עושים קצת יותר מ"רק" לעשן.

חשוב לציין שהתופעה לא מתרחשת רק בקרב האמריקאים. הם חוטפים את עיקר האש, למרות שחבריהם המקומיים לא בדיוק נזירים. ואחרי שהבהרנו זאת, נחשוף עובדה מעניינת: יש שחקנים אמריקאים שמגיעים לישראל בעיקר בגלל היעדר הפיקוח על צריכת הסמים. "למה לא להישאר בישראל?", אמר לי פעם זר בליגת העל, "הכסף נחמד, האוכל טוב, יש שמש, כולם מדברים אנגלית ואני יכול לעשן בלי שיבדקו". באמת, למה לא.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק שלכם

פינוקצילום: באדיבות אתר מינהלת הליגה

מעבר לשימוש בסמים, התנהגות חמורה בפני עצמה כשמדובר בספורטאים שאמורים להוות מודל לחיקוי, מרגיזה ההתעלמות הכמעט מוחלטת של מינהלת הליגה והמועדונים מהנושא. יש קבוצות שמעמידות פני מופתעות, אחרות מעלימות עין. באמצע העשור הקודם, לאחר אחד המשחקים המרכזיים של העונה, ניגש שחקן בכיר בליגה לאחד מאנשי קבוצתו ואמר: "עליתי בהגרלה לבדיקה, אני לא עובר אותה". שחקן אחר נשלח בזריזות להיבדק במקומו. העונש? לא היה כזה. מה שכן היה זו עבודה בעיניים ובודק אחד לא ממש ערני.

רוב קבוצות ליגת העל מכניסות לחוזי השחקנים סעיף הנוגע לשימוש בסמים, בו נכתב כי אחת לכמה זמן יתקיימו בדיקות פתע. זה לא באמת קורה, אבל העיקר שיש סעיף. במינהלת, הגוף שאמור לפקח על העניין באלף עיניים, בוחרים לעצום אותן. כך, למשל, "הבריקו" אבנר קופל ושות' בעונה שעברה עם בדיקות פתע אחת לכמה זמן, בהגרלה, אבל רק החל מהסיבוב השלישי. לא פשוט יותר להודות שאין לכם כוח או כסף להתעסק בזה? שאולי אפילו נחמד לכם להיות יעד מועדף לזרים?

אז בינתיים קופל ימשיך לצאת בהצהרות רפויות ללא גיבוי במעשים, והתמימים ימשיכו להיות מופתעים כשמדי פעם יעלה נושא השימוש בחומרים אסורים. מה שבטוח זה שעלינו, אוהדי הכדורסל, סמים כרגע פס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ