למה הפועל תל אביב תנצח בדרבי

ספי קרופסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספי קרופסקי

התיקון הראשון לחוקה הבלתי כתובה של אוהדי הפועל נושא את התואר המחייב "תורת הנאחס". הוא מתכתב היטב עם החוקה האדומה בכללותה, שמורכבת בעיקר מתחושה נעימה של שליליות מנחמת. שליליות מנחמת כלומר, ציפייה לרע ביותר. משמע, אם נצפה לרע ביותר, אפשר שנופתע בשלב כלשהו לטובה. למשל, לזכות בדאבל בדקה ה-92 בטדי או לנצח נגד כל הסיכויים את אלופת המדינה בגמר הגביע או לתת גול במספרת בליון.

דברו איתנו על הדרבי התל אביב בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

הדרבי הבא עלינו לרעה, ביום ראשון הקרוב, ממש עוד רגע, הוא לא יוצא מן הכלל. עבור אוהד הפועל אמיתי, מוטב לחיות חיים נטולי דרבי, לפחות כל עוד המשחק עצמו עדיין לא שוחק. הציפייה ליום, לרגע ולשעה מלחיצה. היא גורמת לדופק לתזז ולדם לזרום מהר. תורת הנאחס הרי מחייבת אותך להאמין שטוב לא יצא מהמשחק הזה. ואם כבר יוצא טוב? אז תשמח הערב. אולי גם מחר בבוקר בלימודים, בצבא או בעבודה. מוטב שאחר כך תדחיק את השמחה כי בקרוב הולך להיות דרבי נוסף ובו בטח נפסיד.

ימשיכו לשלוט בעיר? אוהדי הפועל תל אביבצילום: מוטי קמחי

על פי הנחת היסוד, שרלוונטית גם למשחק הקרוב, הפעם מכבי מגיעה חזקה ומוכנה יותר. כי היא חיה פצועה ומדממת שלא תאפשר לחבורה באדום לחגוג לה שוב על הקבר. כי כמה אפשר כבר לנצח ברצף ולהחזיק בהגמוניה העירונית? ובכן, התשובה היא שאי אפשר. מוטב להאמין שבמוקדם או במאוחר זה יקרה, ונראה את שרן ייני נישא על כתפי האוהדים משער 11 בתום דרבי הירואי. גם אבי נמני יגניב חיוך חטוף מעמדת השידור על הדשא. וגם נוימן וגינצבורג, אבל הם ינסו להסתיר את זה.

על כן, ובהתאם לתורה זו, ניתן להניח כי כל האלמנטים הנכונים יחברו יחדיו גם הפעם, בדרבי הקרוב. מכבי מגיעה גדולה וחזקה, או עם הגב לקיר. בחרו אתם את הקלישאה המועדפת עליכם והכניסו אותה לכאן. הפועל, זו שהתפרקה לחלוטין בקיץ האחרון רק כדי להיבנות שוב טלאים טלאים, ניצבת בראש הטבלה ולכן לבטח תגיעה שאננה ודשנה לבלומפילד. עוד במצעד התירוצים: ידין מסוכסך עם קשטן, איגיבור מסוכסך עם טביב, והאוהדים מסוכסכים עם ההנהלה. משהו רקוב בממלכת וולפסון. ובמכבי? ובכן, הצרות שלהם מתגמדות אל מול אלה שלנו. כולה ברק יצחקי אחד שצופה במשחקים ממרומי היציע. ולחשוב מה היה קורה אם לקורנפיין לא היתה נגמרת הסוללה בנייד (להסברים פנו לפורום השדים האדומים של אוהדי הפועל).

ופרט נוסף וחשוב שכמעט נשכח: על פי תורת הנאחס, קיים נאחס הפוך. כלומר, בידי כל אוהד הפועל נמצאת הסמכות לנסות ולהטיל נאחס על הקבוצה היריבה, כפי שחלק אולי עלולים לטעון שנעשה גם כאן ברשימה הזו, כמה שורות למעלה. כל זאת, כדי להבטיח שוב שהשחקנים האדומים שיעלו על הדשא ביום ראשון יזכרו שדרבי לוקחים בשיניים. אם כל הדברים האלה באמת יהיו, ואלת המזל תשב באותו הערב בשער 5, יתכן שההגמוניה תישאר גם הפעם בצד הנכון של העיר.

למה מכבי תל אביב תנצח בדרבי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ