רמי רוטהולץ

זה לא מפתיע שקבוצה של עטר משחקת כדורגל יצירתי ומשוחרר ושל בן שמעון אינטליגנטי ומאורגן. מאמני כדורגל הם לעתים שלוחה של השחקנים שהיו. לפעמים הם אנטיתזה. לדרור קשטן היו יכולות טכניות משוכללות, אבל הוא התנהל כרכיכה. קשטן המאמן לא היה נוגע בו במקל.

כבר הצבעתם בסקר הדרבי בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ?

אוהדי מכבי של שנות ה-70 שמעו דברים גדולים על "הבן של אברם" עוד כשהיה בן 10. כולם הכירו את אברם, הוא היה חבר הנהלה, כל שבת ראית אותו על הקווים. מכיוון שעשר שנים קודם לכן הם שמעו בדיוק את אותם הדברים על "הבן של לייזר", הם הניחו שהבן של אברם יהיה כמו הבן של לייזר. לכן הוא קיבל את החולצה מספר 8 כשעלה לבוגרים. מהבן של לייזר התפתח גיורא שפיגל ומהבן של אברם - מוטי איוניר.

"הבן של אברם". איוניר

כדי להבין לאיזה נעליים איוניר לא הצליח להיכנס, צריך להגדיר בשניים-שלושה משפטים איזה סוג של שחקן שפיגל היה. ראשית, הוא היה מינימליסט, מיעט להתערב בנעשה סביבו. הוא התערב רק כשההתרחשויות אילצו אותו, כשהמשחק לא זרם לשביעות רצונו. אז הוא מבצע פעולת תיקון - אם צריך אז עוד אחת - מטה את המשחק לכיוון הרצוי ושב לצפות בו בנחת.

בדרבי הראשון של עונת 69' - זה שנגמר 0-5 למכבי - הוא ביצע שש פעולות. הייתי שם, ספרתי: שלושה גולים, שני בישולים והפעולה השישית היתה כשיצא חצי שעה לסוף, כשהתוצאה היתה כבר 0-5. נמתח לו שריר או משהו. בטח שנמתח. הוא עבד קשה מאוד.

אז לנעליים האלה איוניר התקשה להיכנס. לשבחו יאמר שהוא היה הראשון שהבין כי הוא לא שפיגל, לכן ניסה להציע איכויות אחרות. כך התפתח שחקן מרכז שדה זעוף פנים, קשוח, די ברוטלי, מסור לקבוצתו עד עמקי נשמתו, מחויב, שונא להפסיד. כאילו אמר: בסדר, שפיגל אני לא, אבל קלינגר אני יכול להיות? אלא שמכבי פינטזו על שפיגל וקיבלו סוס, וכשהם היו צריכים סוס הם הביאו את קלינגר ושלחו את איוניר לנתניה ולבני יהודה. בשתי הקבוצות האלה לקחו ממנו את מה שהוא היה יכול לתת ואלה היו השנים הכי טובות בקריירה שלו.

מוטי איונירצילום: ניר קידר

אני מתרשם שאיוניר הוא מאמן מפוכח, עם רגליים על הקרקע, הוא מיטיב לנתח את המצב בו הוא נמצא, שש לאתגרים. יש לו רעיונות סבירים, כוונות טובות, הוא איש עבודה, מסור, מחויב, משקיע. בדיוק השחקן שהיה. דבר אחד קטן היה חסר לו אז וחסר לו גם היום - כישרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ